Znakuji, tedy jsem

Autor: , vydáno 06/02/13 v 20:32

letacek-znakuji-A6-tisk

Občanské sdružení APPN (Agentura pro neslyšící) ve spolupráci s Tichou kavárnou pořádá 21. února v rámci Mezinárodního dne mateřského jazyka akci Znakuji, tedy jsem.

Český znakový jazyk je často opomíjeným dorozumívacím prostředkem, pro většinu neslyšících je však jazykem mateřským. Agentura pro neslyšící a Tichá kavárna se rozhodly představit veřejnosti tento jazyk na slavnosti světel, během níž se pokusí rozsvítit jednu pražskou ulici a zahřát nejen u srdce přítomné návštěvníky.

V ulici Burešova v Praze 8 – Ládví se nachází Tichá kavárna, první pražská kavárna s neslyšící obsluhou. Od 18 hodin bude v okolí kavárny pro slyšící i neslyšící návštěvníky připraven bohatý program. Přivítá je fireshow v podání české umělecké skupiny Pa-li-Tchi, UV show profesionálních žonglérů, akrobatů a tanečníků ze skupiny Firelovers a chybět nebudou ani soutěže o skvělé ceny. Každý malý i velký účastník obdrží svítící dáreček. Předpokládaný konec akce, která bude tlumočena do znakového jazyka, je v 19.30 hodin.

Vstup je zdarma. Doporučeno je teplé oblečení, ale pokud by přesto někomu byla zima, Tichá kavárna ho přivítá s otevřenou náručí.

Symbolikou akce Znakuji, tedy jsem jsou světlo a ruce. Ruce jsou klíčovým prostředkem pro komunikaci neslyšících a světlo je jedním z vjemů, bez něhož tato komunikace nemůže probíhat.

Odkaz na pozvánku ve znakovém jazyce:
https://www.youtube.com/watch?v=1uO6pQ3gr-g&feature=youtu.be

Komentujte