Vyšlo nové číslo časopisu Gong 7-9/2016

Autor: , vydáno 04/07/16 v 23:47

Vyšlo nové číslo časopisu Gong 7-9/2016

Upoutávka na nové číslo 3. časopisu 7-9/2016

YouTube Preview Image

Neslyšící děti z MTD spolupracují na přípravách Festivalu O. Hoffmana/GONG 7-9/str. 20

Vážení a milí čtenáři.

Nabízíme vám malou ochutnávku z nového čísla, které právě vyšlo.

1. Petr Vysuček se ve svém Slovu prezidenta ASNEP (str. 4) ohlíží za hlavními událostmi druhého čtvrtletí tohoto roku, zvláště za akcemi konanými na půdě poslanecké sněmovny. Jedná se o velmi diskutovaná témata, jakými jsou třeba vzdělávání neslyšících dětí a raná péče dětí se sluchovým postižením.

2. Toto číslo otevírá nový seriál s názvem Dar (ne)slyšet (str. 8-9). O dlouholeté praxi spojené s prací věnované dětem se sluchovým postižením od jejich raného věku se s námi podělila klinická logopedka Mgr. Jitka Holmanová. Součástí seriálu budou i pohledy odborníků, lékařů a logopedů souvisejících se sluchovými vadami i příběhy.

3. Šetření Veřejné ochránkyně práv v oblasti plnohodnotného vzdělávání dětí s vadami sluchu proběhlo na popud zástupců Expertní komise pro vzdělávání (EKOV) v rámci ASNEP. Veřejný dokument je dostupný i na webových stránkách ASNEP. Více se dočtete na straně 11.

4. Jak důležité je mít celebrity a významné osobnosti, které pomáhají lépe upozornit na třeba dlouho společností neřešené problémy, nebo dokáží prosadit nové pozitivní věci, dokazuje příspěvek našeho stálého zahraničního zpravodaje, profesora Tima Curryho na straně 16.

5. O zahraničních aktivitách našich zástupců nás informuje i další příspěvek EFHOH a EUD (str. 27)  autorky Mgr. Šárky Prokopiusové.

6. Odborná zdravotní pojišťovna zpřístupňuje web neslyšícím.. Část webu přeložil do českého znakového jazyka tým neslyšících překladatelů a slyšících tlumočníků Deaf Friendly. (str. 39).

7. I. simultánně přepisovaný Koncert pro uši se uskuteční 25. září v čase od 13,30 hodin ve Švandově divadle v Praze v rámci festivalu Týden komunikace osob se sluchovým postižením. Více se dočtete na straně 42.

m_titulka-gong_7-9_2016

Komentujte