Vyšlo nové číslo časopisu Gong 4-6/2016

Autor: , vydáno 01/04/16 v 16:04

Vyšlo nové číslo časopisu Gong 4-6/2016

Upoutávka na nové číslo 2. časopisu 4-6/2016

Vážení a milí čtenáři.
Nabízíme vám malou ochutnávku z nového čísla, které právě vyšlo.

 1. Petr Vysuček ve svém Slovu prezidenta ASNEP (str. 4) s radostí informuje všechny čtenáře a lidi s hendikepem sluchu o tom, že letošní 8. březen byl v Poslanecké sněmovně vyhlášen jako Den neslyšících. Pro celou komunitu historický den!   
 1. Celým číslem se nese jedno zásadní téma: vzdělávání neslyšících dětí, vzdělávání v hlavním vzdělávacím proudu – ano/ne a nedostatek tlumočníků do českého znakového jazyka. Informace uvítají především rodiče neslyšících dětí a také všichni, kteří se ve svém životě již mnohokrát setkali s tím, že nedostatek tlumočníků jim nedovolí jít jednat v okamžiku, kdy potřebují vyřídit řadu věcí u lékaře, v bance, v sociální oblasti u soudu.
 1. K velmi čteným patří fejetony Vladimíra Hübsche. Tentokrát se věnoval tinnitu. Co pomůže nepříjemný tinnitus zmírnit, ale musí se přitom poctivě brát i předepsané léky, se dočtete na str. 10.
 1. Václav Krása, předseda NRZP ČR píše (str. 22) o valorizaci příspěvku na péči, který se týká především dětí s poruchou sluchu, ale také seniorů s poruchou sluchu.
 1. Aby se neslyšícím dětem dobře studovalo a byly kvalitně připraveny na samostatný život, slouží bydlení Jablíčko při škole pro děti se sluchovými vadami při škole v Hradci Králové. Otevírá se druhé bydlení Jablíčko II. Více na str. 30.
 1. Učte své děti znakový jazyk. Nikdo jiný to za vás neudělá. Toto je doporučení autorů příspěvku nazvaného Mateřský jazyk CODA (str. 34-35).
 1. Více jak 4 tisíce diváků tleskalo filmům v rámci Festivalu Severská zima 2016, který probíhal v únoru v mnoha městech naší země (str. 51). Další porci skandinávské filmové tvorby organizátoři chystají na Severský filmový podzim.

Gong číslo 4-6/2016

2 odpovědí na “Vyšlo nové číslo časopisu Gong 4-6/2016”

 1. Sandra Eichlerová

  Čer 25th, 2016

  Dobrý den,

  jsem nic nedostala časopis gong 4-6/2016. Jsem zaplatila za roka pro časopis. Co se vás stalo? Napište mi. Děkují Eichlerová Sandra

Komentujte