Vyšlo nové číslo časopisu Gong 10-12/2015

Autor: , vydáno 30/09/15 v 23:27

Vyšlo nové číslo časopisu Gong 10-12/2015

Upoutávka na nové číslo 4. časopisu 10-12/2015

Vážení a milí čtenáři.

Právě vyšlo nové číslo GONG. Co vám nabízíme tentokrát?

1. Petr Vysuček ve svém Slovu prezidenta (str. 4) informuje o otevření nového oboru – Vyšší odborná škola pro tlumočníky českého znakového jazyka při Hradecké škole pro děti s handicapem sluchu. Otevírá také složitou otázku týkající se inkluzivního vzdělávání neslyšících dětí.
2. Seriál Počátky tlumočení pro neslyšící (str. 8 – 9) autora Petra Pánka se pomalu chýlí ke svému konci, nyní vám přinášíme předposlední jeho díl. Autor se také věnuje neslyšícím osobnostem, tentokrát v jeho hledáčku uvízli Jiří Bubla a Karel Tomáš Sever. Jedná se o třetí díl „retro“ ohlédnutí pod názvem Zapomenuté příběhy.
3. Pravidelné Sloupky patří k nejčtenějším z pohledu čtenářů. Jsou věcné, mají nadhled, humor a přinášejí čtenářům radost.
Stálým autorem je náš dopisovatel z USA Tim Curry. Tentokrát se věnuje Integraci neslyšících studentů (str. 16).
A. Zvonek dokazuje, že i neslyšící člověk může mít hudbu rád – příspěvek „Nevěříte? Věřte!“ najdete na str. 12.
Kráťův sloupek je věnován pohledu na bezbariérové cestování neslyšících a ohluchlých lidí, jmenuje se Cestování bez bariér (str. 28).
Zajímavý je pohled dr. A. Hudákové na vzdělávání neslyšících dětí v příspěvku
Z neslyšícího dítěte vyroste neslyšící dospělý (str. 11).
4. O letošních prázdninách se v červenci uskutečnil jubilejní XV. ročník soutěže MISS & MISTER DEAF WORLD & EUROPE & ASIA 2015. Obrovským úspěchem byl zisk titulu král Evropy, který si odnesl podruhé v historii konání této soutěže Tomáš Brož (28 let) pocházející z Jihlavy (str. 18-19).
5. Neslyšícím a ohluchlým zájemcům o divadlo znovu nabízíme titulkovaná divadelní představení v divadlech ABC a Švandově divadle v Praze. Programy a termíny představení najdete na str. 3.
6. Celé číslo se nese v letošních oslavách řady členských organizací ASNEP, ohlédnutí za proběhnutými akcemi, ale i pozvánky na vyvrcholení oslav.

Přejeme Vám příjemně strávený čas s naším časopisem.

Vaše redakce.

časopis Gong 10-12/2015

Komentujte