UPOZORNĚNÍ – FALEŠNÁ SBÍRKA NA NESLYŠÍCÍ – NEDÁVEJTE PENÍZE, VOLEJTE 158

Autor: , vydáno 29/07/14 v 0:29

UPOZORNĚNÍ – FALEŠNÁ SBÍRKA NA NESLYŠÍCÍ – NEDÁVEJTE PENÍZE, VOLEJTE 158

Chtěla bych Vás varovat před falešnou sbírkou na neslyšící, která se nyní velmi rozmohla. Sbírka je jistě falešná (máme ověřeno na Magistrátu hl.m.Prahy a v seznamu sbírek MV ČR).

Jedná se zřejmě o organizovanou skupinu osob jiné státní příslušnosti (většinou, ne však vždy, se jedná o ženy nižší postavy a snědší barvy pleti). Vydávají se za neslyšící a v ruce mají sbírkovou listinu (podařilo se nám ji vyfotit, viz příloha.)

Žádají peníze na neslyšící. Pohybují se po celé ČR (Kolín, Ostrava, Brno, …), v Praze pak zejména na frekventovaných místech jako je Praha 1, Praha 2 (Nám. Míru a okolí), Praha 5 (Anděl, Na Knížecí), Praha 13 (Hůrka), Praha 14 (Černý Most) …

Prosím, pokud je uvidíte, jak vybírají peníze, či Vás zastaví s prosbou o finanční příspěvek na tuto sbírku, volejte 158. Potřebujeme, aby policie měla co nejvíce hlášení, aby mohla zakročit výrazněji než doposud.

V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NA TUTO SBÍRKU NEPŘISPÍVEJTE. Je to lež (organizace Handicap International, kterou mají uvedenou na papíře, nám písemně potvrdila, že takové sbírky vůbec nikde v Evropě nerealizuje).

Jako ředitelka Asociace organizací neslyšících, nedoslýchavých a jejich přátel (ASNEP, www.asnep.cz), která sdružuje organizace zabývající se osobami se sluchovým postižením po celé ČR, mohu potvrdit, že žádná z našich členských organizací, ani jakákoliv jiná organizace tohoto druhu v ČR v současné době sbírku tohoto typu a názvu
neprovozuje.

Velmi Vás prosím, abyste tuto informaci předali i svým přátelům, známým a kolegům, aby se zabránilo zneužívání ochoty dobrých lidí pomoci.

Už jednáme s Policií ČR a Městskou policií.

 

Děkuji a přeji pěkné letní dny

 

S pozdravem

 

Marie Doležalová

 

P.S. Budu velmi ráda, pokud mi napíšete kde a kdy jste tyto podvodníky potkali. Děláme si u nás v organizaci ASNEP seznam výskytu.

 

Mgr. Marie Doležalová

výkonná ředitelka ASNEP a koordinátorka projektů
Mobil: 739 874 836, e-mail: reditelka.asnep@gmail.com

http://www.facebook.com/ASNEP.cz
http://www.asnep.cz, http://www.cztn.cz, http://www.gong.cz

 

PŘÍLOHA:

podvodný formulař sbírky

51 odpovědí na “UPOZORNĚNÍ – FALEŠNÁ SBÍRKA NA NESLYŠÍCÍ – NEDÁVEJTE PENÍZE, VOLEJTE 158”

  1. Markéta

    Říj 25th, 2019

    25.10.2019 odpoledne, OC Olympia Plzen. Mladá žena, tmavší. Měla obdobný formulář, dost nevybiravym způsobem oslovovala kolemjdoucí.

Komentujte