Upoutávka na číslo 3/2014

Autor: , vydáno 25/06/14 v 15:30

Upoutávka na číslo 3/2014

Vážení a milí čtenáři.
Nabízíme vám malou ochutnávku z obsahu nového čísla. GONG číslo 3 vyjde 1. července!

1. Petr Vysuček vás ve svém Slovu prezidenta společnosti ASNEP (str. 4) seznámí s novými členskými organizacemi ASNEP a s náplní jednotlivých expertních komisí.

2. Kultura neslyšících 2014 (str. 5) projekt, který letos běží již třetím rokem a oslovuje slyšící žáky ZŠ a nově i děti z MŠ s kulturou a životem jejich stejně starých neslyšících vrstevníků.

3. V pravidelném sloupku nazvaném tentokrát Zvukoměr (str. 12) se Dr. A. Zvonek zamýšlí nad aplikacemi moderních technologií.

4. Článek SNN ČR v zahraničí (str. 21-22) informuje čtenáře o dění a aktivitách neslyšících v rámci EU. Autorkou dvoustrany je Mgr. Šárka Prokopiusová prezidentka SNN ČR.

5. Král Tlumočníků (str. 25) propagátor a učitel znakového jazyka Josef Zeman by se v červenci dožil 100 let. Jaroslav Paur vám nabízí krátké ohlédnutí za jeho aktivním působením v naší komunitě.

6. Umět žít svůj život (str. 26-27) aneb Jak si v duševní svěžesti užívat devadesátky. Rozhovor s neslyšící dámou Libuší Pyszkovou zakladatelkou Prvního svazu neslyšících žen u nás.

7. Festivalu amatérských filmů pro školy s názvem ANTIFETFEST 2014 se s velkým úspěchem zúčastnilo i filmové studio MTD z pražské ZŠ Výmolova. Více se dočtete na straně 32.

8. Naši studenti z hradecké školy vám opět dokážou, že „řemeslo má zlaté dno“. Díky projektu se zdejší budoucí profesionální truhláři, řezbáři a restauratéři neztratí ve svém oboru. Více informací najdete v článku Umělecky ztvárněné intarzie na straně 33.

9. 33. ročník Celostátních sportovních her pro sluchově postiženou mládež se konal ve Valašském Meziříčí a her se zúčastnilo na sto žáků a studentů ze sedmi středních škol.

redakce Gongu

titulka číslo 7-9/2014

Komentujte