Taneční galakoncert „Dárek pro maminku“ v Mostě

Autor: , vydáno 17/07/13 v 7:25

Taneční galakoncert „Dárek pro maminku“ v Mostě

Den matek je svátek, kdy našim maminkám děkujeme kytičkou, drobným dárkem, pozorností či pozváním do společnosti. Co ale takhle mamince svůj dík zazpívat a zatančit? A navíc s tlumočením do znakového jazyka?

V květnu připravilo Taneční studio Kamily Hlaváčikové ve spolupráci se Svazem neslyšících a nedoslýchavých v ČR taneční Galakoncert. V Městském divadle v Mostě na dvě stě mosteckých dětí netradičním způsobem oslavilo společně se svými maminkami Svátek matek. Pod vedením lektorů vystupovaly soubory Kalamitky, Kopretinky, Sněženky, Kameličky, Žabičky a další.
Při závěrečné děkovačce, kdy se na pódiu divadla shromáždily děti ze všech souborů a mávaly svým maminkám i babičkám malovanými srdíčky, nezůstalo jedno oko suché. Diváky celým večerem provázeli herci mosteckého divadla Andrea Traganová a František Nedbal. Koncert vyvrcholil předáním části výtěžku z prodaných vstupenek společností TSKH Dětskému domovu v Mostě.
Do znakového jazyka tlumočila Eva Žáčková tak dobře, že diváci chvílemi nevěděli, na koho se mají více dívat. Koncert si díky jejímu bravurnímu výkonu užili i neslyšící návštěvníci. Eva Žáčková za svůj výkon sklidila od vyprodaného divadla obrovský potlesk. S tlumočením vybraných písniček jí pomáhala i Kateřina Horáková, redaktorka časopisu GONG.

Do znakového jazyka tlumočila Eva Žáčková a Kateřina Horáková

Do znakového jazyka tlumočila Eva Žáčková a Kateřina Horáková

 

 

 

 

 

 

 

Kateřina Horáková

Komentujte