Svět jinak

Autor: , vydáno 15/11/13 v 23:24

Svět jinak

Výstava v Tiché kavárně v Praze představí šéfredaktora portálu Helpnet a Pomoc na dvanáctce Jaroslava Wintra jako fotografa. Jak přichází postupně o sluch, uchyluje se stále častěji ke komunikaci s přírodou, při které je mu nerozlučným společníkem fotoaparát. Zejména díky makroobjektivům dokáže objevovat v živočišné i rostlinné říši objekty, kterých si běžný pozorovatel nemá šanci všimnout.

Tichá kavárna se nachází v Praze 8, Burešova 1151/12, zhruba 200 m po pěší zóně od zastávky MHD Ládví (metro, bus nebo tramvaj) směrem k Ďáblickému háji. Představuje prostor, kde mohou neslyšící pracovat, využít své schopnosti a ukázat sobě i svému okolí, že i v tak náročném oboru, jakým je pohostinství, se neslyšící mohou s úspěchem uplatnit. Kavárna slouží rovněž jako tréninkové prostředí a nabízí podporu studentům a absolventům odborných škol pro jejich profesní začátky.

Kromě návštěvníků se sluchovým postižením si ji velmi oblíbily také maminky s dětmi, které zde mají dostatek prostoru ke hrám a skotačení.

Přijměte pár fotografií jako pozvánku na výstavu, která potrvá do 8. prosince. Tichá kavárna je otevřena denně od 13 do 21 hodin a o víkendech od 11 do 21 hodin.

www.helpnet.cz

Komentujte