Stanislav Kleisner obdržel významné ocenění

Autor: , vydáno 18/01/12 v 11:36

Stanislav Kleisner obdržel významné ocenění

Ve středu 7. prosince obdržel neslyšící herec Stanislav Kleisner Cenu za přínos k rozvoji české kultury. Z rukou náměstka ministra kultury ji v krásném prostředí Nosticova paláce převzal za účasti několika neslyšících a slyšících přátel a rodinných příslušníků. Stanislav Kleisner (70) je náš významný mim, dlouholetý člen divadelních souborů Pantomima SI a Nepanto.

S pantomimou začal v jednadvaceti letech a jeho první hrou byl Sluha dvou pánů. Na všechna svoje vystoupení rád vzpomíná, ale asi nejvýznamnější pro něj bylo vystoupení v Národním divadle v roce 2004 v rámci festivalu Otevřená náruč. Nejraději vzpomíná na svoje sólové vystoupení Židle. „Udělení ceny bylo pro mne samozřejmě velkým překvapením. Očekával jsem neformální převzetí ceny.Ale to, že se dostanu až sem, na půdu ministerstva kultury, do tohoto milého a krásného prostředí? Je to tu moc příjemné a já jsem moc rád a dojatý,“ uvedl pan Kleisner.

Na cenu Stanislava Kleisnera nominovalo Evropské centrum pantomimy neslyšících o.s. Při jejím převzetí mu tlumočila dcera Monika Kleisnerová.

Medailon herce Stanislava Kleisnera jsme publikovali v Gongu 4,5,6/2011. V Gongu 1,2,3/2012 vyšla chybná informace o organizaci, která pana Kleisnera na cenu nominovala, Čtenářům i Evropskému centru pantomimy neslyšících, o.s., se velmi omlouváme.

Text a foto: Lucie Křesťanová

Komentujte