Redakce

Mgr. Hana Marie Kunešová, šéfredaktorka

Mgr. Hana Marie Kunešová, šéfredaktorka

Vystudovala FFUK v Praze a absolvovala manažerský kurz v Linci. Profesní život se točil jen na poli mediálním. Zkušenosti postupně sbírala jak v tištěných, tak i mluvených mediích. Jednak na pozici obchodní ředitelky v několika malých vydavatelstvích, jednak jako ředitelka marketingu celorepublikové distribuční sítě tisku. Silně ji ovlivnilo desetileté působení v tehdejším Československém rozhlase v Praze na Vinohradech. Nejvíce si váží možnosti věnovat se tvůrčí činnosti. Respektuje redaktorské řemeslo, ve kterém se od zasílání příspěvků a externí spolupráce v tištěných médiích postupně vyprofilovala na plný úvazek redaktorky.

Miluje svou rodinu a je velmi činorodá. Ráda cestuje, fotografuje a má vlastní autorský pořad „Krása zralého věku“ pro seniory. Díky tomuto pořadu je známá na mnoha místech naší republiky.

Práci šéfredaktorky v Gongu vnímá jako výzvu a se svým redakčním týmem si přeje hodně dobrých nápadů, chuť a možnost je realizovat. Věří, že obsahově naváže na jeho dlouhou historii, která je nabitá tím nejlepším, co se ve světě neslyšících, nedoslýchavých i ohluchlých událo. Držme si palce.

Bc. Romana Procházková, Dis., redaktorka

Romana Procházková

Pochází z Vysočiny, ale již několik let žije nedaleko Hradce Králové. Vystudovala bakalářský obor sociální práce na Univerzitě v Hradci Králové. Od dětství je sluchově postižená a již několik let je uživatelka kochleárního implantátu. K redakční práci se dostala zcela náhodně, díky vypsanému projektu Federace rodičů a přátel sluchově postižených, o. s. Přestože tvrdí, že do této profese spadla téměř bez přípravy, získala cenu Vládního výboru pro zdravotně postižené občany za článek pro časopis Gong „Po odchodu jeptišek jsme se trápili“. To dokazuje, že určitými předpoklady pro redakční práci disponuje. Od roku 2012 působí v Gongu jako redaktorka. V Gongu by ráda svými články, rozhovory a příběhy upozorňovala na výjimečné osobnosti, osudy a zajímavé akce. Chtěla by ukázat, že svět sluchově postižených lidí je nejen dostatečně pestrý, ale také nesmírně obohacující. Volný čas nejraději tráví aktivně na celodenních túrách po horách, případně pasivně s knihou v ruce.

Kateřina Horáková, redaktorka a tajemnice redakce

Kateřina Horáková

Řídí se heslem: ,,Příležitosti jsou od toho, aby se využívaly.“

Určitě to znáte – s maturitním vysvědčením v ruce se ohlížíte za střední školou a nevidíte před sebou vůbec nic. Je to jako otočit stránku knihy, mít před sebou bílý papír a začínat psát její novou kapitolu. Nejhorší jsou první věty. Ona začala psát takto… příležitost je třeba využít, a tak se vydala prozkoumat jí neznámou Zlatou stověžatou. Zároveň na FF UK zahájila studium Češtiny v komunikaci neslyšících a později se pustila i do Českého jazyka a literatury.

Na další stránce kdosi rozhodnul za ni; jako píšící redaktorka se stala součástí redakce Gongu. Jestli to byl osud nebo náhoda, kdo ví… Svoji práci si hned zamilovala. Těší ji psát o světě, který mnozí lidé nevidí. Málo, nebo hodně?

Nesedí-li právě za redakčním stolem nebo nad hromadou učebnic, potkáte ji třeba v čokoládovně, u rockové kytary, na louce poseté pampeliškami nebo jí můžete rozmíchat barvy a třeba Vám o sobě poví mnohem víc.