Neslyším, přesto běžím – v Praze ve žlutém tričku

Autor: , vydáno 24/09/14 v 10:45

Neslyším, přesto běžím – v Praze ve žlutém tričku

Poslední prázdninovou sobotu se v Praze běžel čtvrtý ročník mezinárodního běhu We Run Prague 2014. Deset tisíc běžců se už od čtrnácti hodin scházelo do areálu Žlutých lázní, kde pro ně byl připraven bohatý sportovní a společenský program, protože We Run Prague není jen o běhu, ale i o kultuře. Letošního ročníku se již tradičně zúčastnila také obecně prospěšná společnost APPN. Díky velkorysosti společnosti NIKE si své startovní sety obléklo 19 neslyšících běžců, včetně našich kolegů z Tichých zpráv. Před závodem byla k dispozici běžcům tlumočnice znakového jazyka Michaela Dudková.

Každý slyšící i neslyšící účastník měl na zádech své vlastní motto. Mohli jste tak zahlédnout slečnu, která si Běží pro hezčí zadek, nebo se dozvědět, že I doktoři umí běhat. Nás ale nejvíce zajímala skupinka běžců s nápisem Neslyším, přesto běžím!

Úderem 19. hodiny odstartovala desetikilometrový závod spolu s moderátory zlatá oštěpařka Bára Špotáková. Oproti loňskému ročníku se cílová páska nacházela na náplavce za Palackého mostem. Na zdolání trati měli běžci 1 hodinu a 40 minut. Nejlepším běžcem se tento rok stal Vít Pavlišta, který trať zvládl v čase 0:29:52, a skončil tak zaslouženě první. Z neslyšících běžců do cíle doběhl první František Kocourek s časem 0:39:23 a umístil se tak na úžasném 146. místě. Mezi ženami závod nejlépe zaběhla Veronika Chladová s časem 00:58:05 a skončila tak v celkovém pořadí běžců na 5 459. místě. Tímto gratulujeme nejen jim, ale všem běžcům, kteří se rozhodli běžet s námi a za nás!

Těšíme se na příští rok a novou spolupráci s teamem společnosti NIKE, bez které by nebyla účast společnosti APPN možná. Děkujeme.

Hanka Palová za APPN, o. p. s.

Komentujte