Na co se můžete těšit v letním čísle Gongu

Autor: , vydáno 28/06/13 v 15:25

Již v příštím týdnu se můžete těšit na nové číslo Gongu!
Z nového letního čísla jsme si pro vás připravili pár malých ochutnávek…

Co je to audismus?
Petr Vysuček se ve svém příspěvku zastavil u slova AUDISMUS, co se přesně pod ním skrývá, čeho se dotýká a jak se o této problematice dozvíte více.

Radka Staňková: ,,Život se nedá odkládat.“
Velice aktivní mladá dáma, s bojovným duchem, která se nezalekne žádné životní překážky a všem výzvám čelí s odhodláním.

MUDr. Jan Cimický, CSc.: ,,Je potřeba se každý den nad něčím usmát.“
Zpovídali jsme ho na téma lidská psychika a její úskalí, příčiny a důsledky deprese, předal nám rady a tipy, jak se udržet v pohodě. Pobavil nás historkami ze života.

Tim Curry: ,,Kde jsou tlumočníci?“
Nedávno jsem se zúčastnil oslav pátého výročí dvou organizací Neslyšících – Trojrozměru a 3Dimenze. Byli tam nadšení lidé, hrály se hry, povídalo a proběhlo i několik pěkných přednášek. Rozhlédl jsem se a všiml si, že ve skupinkách lidí byla jen hrstka tlumočníků…

Monika Krúpová: ,,Znakový jazyk je mojí celoživotní láskou.“
Všední životy neslyšících jsou ale až tak „nevšední“, že si kolikrát říkám: ,,Ustála bych to já?“

Zdeněk Kašpar: ,,Vím, že moje profese má smysl.“
Inženýr Zdeněk Kašpar je neobyčejný svou zdánlivou obyčejností. Člověk plný energie a nápadů. Své spolupracovníky si umí vybrat, věří lidem, a jak sám říká, všechno v životě každý dostane zpátky.

Byt jménem Jablíčko
Název bytu, kde děti se sluchovým postižením žijí, si vymyslely samy. Cítí se v něm bezpečně jako jablíčka na stromě. Po odchodu jsou samostatné a schopné se o sebe postarat, jako každé jablíčko, které ze stromu spadne.

Sluchobus právě vyjíždí…
Když si Ludwig van Beethoven začal bolestně uvědomovat, že se jeho sluch neustále zhoršuje, napsal: „Již se nebudu moci potěšit stykem s lidmi, rozhovorem, výměnou myšlenek se svými bližními. Jsem odsouzen žít v samotě vyhnanství.“

 

Komentujte