Jak na rekonstrukci panelového bytu?

Autor: , vydáno 10/12/10 v 6:00

Jak na rekonstrukci panelového bytu?

Chceme-li lepší bydlení „v paneláku“, většinou se nevyhneme rozsáhlé rekonstrukci celé bytové jednotky. Mezi základní a nejnáročnější úkoly přitom patří rekonstrukce koupelny a toalety. Většinou se ovšem vyplatí rekonstruovat nejen tyto části bytu, ale byt celý. Jak se říká, „když už, tak už“.

Mladí manželé Petr a Eva se rozhodli pro vylepšení svého panelákového bytu. Nejprve se rozhodovali mezi rekonstrukcí jádra nebo celým bytem. Rozhodli se pro celý byt – nechtěli totiž, aby se rekonstrukční práce „táhly“ několik let, ale chtěli mít všechno hotové při jednom a užívat si pohodlného bydlení.

Uvědomovali si také, že úpravy bytu nejsou to, na čem by chtěli šetřit – v bytu totiž budou žít mnoho dalších let. Aby se ujistili, že opravy proběhnou v pořádku, našli si spolehlivou profesionální firmu. Kromě základních prací, které firma zajistila, si pak Petr a Eva vybírali doplnky do bytu na internetu.

„Doporučujeme slovenskou stránku www.bytovedoplnky.sk. Jde o spolehlivou, solidní službu,“ doporučuje Petr. „A mají velký výběr a skvělé ceny,“ doplňuje Eva. „Pro mě byly nejdůležitější kuchynské doplnky. Kuchyň je pro mě centrem celé rodiny a místem, kde trávím hodně času. Chci proto mít kuchyni přesně podle mých představ,“ vysvětluje Eva.

Rekonstrukce trvala přibližně 14 dní, po tu dobu bydleli mladí manželé u rodičů. „Při celkové rekonstrukci bytu je nejlepší bydlet jinde. Práce jsou pak rychlejší a je to bez zbytečného stresu,“ říká Petr.

Komentujte