České hrady 2013

Autor: , vydáno 15/07/13 v 17:12

České hrady 2013

Letošní devátý ročník festivalu Hrady CZ odstartoval 12. července na hradě Točník a postupně putuje na další zastávky v Čechách i na Moravě. Letní kulturní festival skončí v sobotu 31. srpna a jeho poslední zastávkou bude hrad Bouzov u Olomouce.

Během devíti let se kulturní festival rozrostl o čtyři a později o pět českých hradů, nyní se tedy koná na pěti českých a třech moravských hradech v různých krajích České republiky. Letní kulturní festival České hrady.cz si klade za cíl především nabídnout návštěvníkům přehlídku nejúspěšnějších hudebních skupin současné české hudební scény spolu s dalším kulturním programem.

Letošní program je přímo nabitý největšími esy současné pop-rockové hudební scény!
Na festivalu vystoupí Kryštof, Tomáš Klus, Aneta Langerová, Vojta Dyk jako frontman Nighwork, Zrní, Mandrage, David Koller, Pipes and Pints, Mňága a Žďorp, Monkey Business, Mig 21, Vypsaná fixa, Skyline nebo Pražský výběr.

Festival Hrady CZ se stává jednoznačně nejnavštěvovanějším festivalem v České republice. V loňském roce jej navštívilo téměř 60 000 lidí. Kromě kvalitního programu nabízejí Hrady CZ i prostředí osmi historických památek. V ceně je zahrnuto i vstupné na prohlídkové trasy jednotlivých hradů.

Většina historických českých hradů leží uprostřed lesů a v blízkosti cyklotras, cyklostezek. Zjištění, že stále více návštěvníků festivalu přijíždí například s rodinou v daném regionu na kolech, vedlo k logickému vyústění podpory cyklistiky. Na místě můžete využít úschovny kol.

Stejně jako v minulých letech bude letos pokračovat spolupráce s Národním památkovým ústavem.

Festival se letos odehrává na Točníku ve Středočeském kraji (12. – 13. 7.), na Švihově u Plzně (19. – 20. 7.), na Kunětické hoře u Pardubic (26. – 27. 7.), na Rožmberku nad Vltavou v Jižních Čechách (2. – 3. 8.), na Veveří u Brna (9. – 10. 8.), v Hradci nad Moravicí u Opavy (16. – 17. 8.), na Bezdězu v Libereckém kraji (23. – 24. 8.) a na Bouzově na Olomoucku (30. – 31. 8.)

 Vstupenky jsou k dostání v předprodeji sítě Ticketstream v cenách 250 korun na páteční program a 400 korun na sobotu. Lístky je možné zakoupit jako E-tickets i přes internet, na místě budou vstupenky k dostání za 300 a 480 korun. Pro fanoušky festivalu Hrady CZ na Facebooku jsou exkluzivně vyhlašovány speciální ceny na festivalové permanentky. Více informací na www.hradycz.cz

 

Kateřina Horáková

Komentujte