Archiv rubriky Únor, 2014

Je to jako honit divokého psa po lese

Autor: , vydáno 28/02/14 v 10:34


Je to jako honit divokého psa po lese

Šelest není jasný tón, nýbrž směsice různých tónů o různé intenzitě vzájemně se prolínající. Sluchový nerv neprodukuje tóny v jedné frekvenci, má své útlumové fáze.

Více...

Svaz neslyšících a nedoslýchavých v ČR zve na kurz v oblasti fotografování a grafického zpracování fotografií

Autor: , vydáno 14/02/14 v 2:52


Účastníci kurzu si osvojí technické a estetické základy fotografického umění, které si vyzkoušejí v praxi při zpracování vlastního fotografického projektu, zaměřeného na zachycení architektonických, přírodních a historických zajímavostí Prahy. Kurz pomůže účastníkům v rozvoji vlastní osobnosti, kreativitě, zvýší uplatnění ve společnosti a rozšíří možnosti na trhu práce.

Více...

Občanské sdružení Neslyšící s nadějí hledá posilu

Autor: , vydáno 14/02/14 v 0:47


NsN hledá pro nový tým Sekretariát v Praze zájemce/kyně na pozici: koordinátor/ka Náplň práce a odpovědnost: – práce s projekty v rámci rozvojové spolupráce – zastupování NsN na jednáních s úředníky ministerstev, nadací – tvůrčí korespondence se zahraničními nevládními organizacemi a institucemi neslyšících – příprava projektů dle doporučených žádostí za NsN a jejich realizace – […]

Více...

Titulkování do ST v TV – XXII. Zimní olympijské hry v Soči

Autor: , vydáno 05/02/14 v 12:04


Teletext ST 888

Velký počin veřejnoprávní televize. Poprvé v historii ČR budou titulkovány přenosy z olympiády. Na nedávné konferenci ke skrytým titulkům se někdo zmínil, že hodně osob s postižením sluchu ani neví, že pořady v televizi bývají opatřeny skrytými titulky (teletext 888). A že budou titulkovány i sportovní přenosy z olympiády často netuší ani znalí.

Více...

INSPO 2014: Unikátní služby pro účastníky se sluchovým postižením

Autor: , vydáno 04/02/14 v 14:41


Výjimečný komfort nabídne účastníkům se sluchovým postižením konference INSPO, která se uskuteční 15. března v Kongresovém centru Praha. Pro neslyšící budou připraveni tlumočníci do znakového jazyka ve všech třech sekcích, ohluchlí a nedoslýchaví účastníci budou mít ve všech sálech k dispozici simultánní přepis mluvené řeči. Ten mohou sledovat buď na plátně, anebo na zapůjčeném tabletu. Na něm se budou moci přepínat i do ostatních sálů, aby případně nezmeškali přednášku v jiné sekci.

Více...

Agentura pro neslyšící mění svoji právní formu

Autor: , vydáno 03/02/14 v 14:05


Agentura pro neslyšící – APPN, která je poskytovatelem mnoha sociálních služeb určených osobám se sluchovým postižením, mění od 5. února 2014 svoji právní formu a stává se obecně prospěšnou společností. Z důvodu červnových povodní zatím stále využíváme kanceláře Praze 8 na adrese Burešova 12, kde poskytujeme naše ambulantní sociální služby. Obecně prospěšná společnost APPN nabízí […]

Více...