Archiv rubriky Květen, 2013

Týdenní intenzivní kurz s českým znakovým jazykem pro tlumočníky

Autor: , vydáno 27/05/13 v 19:58


Týdenní intenzivní kurz s českým znakovým jazykem pro tlumočníky

Tento kurz bude zahrnovat vše, co si můžete od kurzu českého znakového jazyka přát. Tlumočníci budou procvičovat recepci i percepci v ČZJ. Bude dbáno na jejich jazykově čiský projev a schopnost použití ČZJ v různých stylech a při rozličných tématech. Nebude chybět analýza vlastních videonahrávek a práce na všech problematických oblastech gramatiky ČZJ. Tlumočníci budou také pracovat s různorodými video nahrávkami neslyšících mluvčích. To vše s profesionálními neslyšícími lektory, které jinde nenajdete.

Více...

Všetci bavia všetkých po 11-krát…

Autor: , vydáno 26/05/13 v 13:21


Atletika života

Bolo to vo štvrtok 16. mája 2013, počasie žičilo žiakom Strednej odbornej školy pre žiakov so sluchovým postihnutím na Koceľovej ulici v Bratislave, keď sa lúčili s tohtoročnými maturantmi. Už jedenásty raz sa totiž konalo podujatie s tradičným názvom VŠETCI BAVIA VŠETKÝCH, v ktorom si maturanti, ostatní žiaci školy a aj pozvaní hostia vzájomne pripravili príjemné predpoludnie tesne predtým, ako oddídu maturanti na akademický týždeň.

Více...

Nonverbální představení Anny Polívkové a její workshop pantomimy Paní Vltavská

Autor: , vydáno 24/05/13 v 18:22


Nonverbální představení Anny Polívkové a její workshop pantomimy Paní Vltavská

Organizace ASNEP srdečně zve lidi slyšící i neslyšící na nonverbální představení Anny Polívkové a její workshop pantomimy Paní Vltavská.

Více...

Narozeninový piknik APPN

Autor: , vydáno 23/05/13 v 19:15


narozeninovy_piknik_appn_1

APPN by Vás ráda pozvala na akci „Narozeninový piknik Agentury pro neslyšící“, která se uskuteční 13. 6. od 18:00 v Tiché kavárně a jejím okolí na Ládví (www.tichakavarna.cz).

Více...

Když se řekne “TKOSP”

Autor: , vydáno 21/05/13 v 20:16


SPORTOVNÍ ODPOLEDNE NEJEN PRO NESLYŠÍCÍ A NEDOSLÝCHAVÉ

TKOSP – TÝDEN KOMUNIKACE OSOB SE SLUCHOVÝM POSTIŽENÍM, jehož druhý ročník proběhne v letošním roce od 21. do 29.9.2013, je celorepublikový projekt, který přináší zajímavé informace o světě osob se sluchovým postižením, podporuje osoby s postižením sluchu a organizace, které jim svým každodenním úsilím pomáhají zlepšovat podmínky v běžném životě. Program pro širokou veřejnost je tvořen různorodými akcemi připravenými neziskovými organizacemi, školami a univerzitami a také dobrovolníky z různých oblastí.

Více...