Archiv rubriky Duben 11th, 2012

Pozvánka na film Král z ostrova Bastøy

Autor: , vydáno 11/04/12 v 15:11


Pozvánka na film Král z ostrova Bastøy

V rámci Dnů evropského filmu bude promítán i film Král z ostrova Bastøy s barevnými titulky pro neslyšící. Film bude k vidění v Praze (17. 4. 20:30 Světozor – velký sál), Uherském Hradišti (Kino Hvězda 27. 4. 20:00) a Jablonci nad Nisou (Kino Junior 29.4. 20:00). Barevné titulky vám přináší Severský filmový klub.

Více...

Fantastické zamávání na cestu

Autor: , vydáno 11/04/12 v 14:20


Fantastické zamávání na cestu

Dostala se ke mně pozvánka „Zamávání na cestu aneb Koncert absolventský.“ Zběžně jsem prošla program: Filharmonie Hradec Králové, dirigent, violoncello, zpěv, Buchty a loutky, tlumočení Česká komora tlumočníků znakového jazyka, obrazy a kouzla. A napadlo mě: Tlumočení do znakového jazyka s filharmonií? Buchty a loutky – To tam budou dávat i buchty? Obrazy – A představovat obrazy? Kouzla – A čarovat?

Více...

Naší povinností je pomoci všem

Autor: , vydáno 11/04/12 v 6:00


Naší povinností je pomoci všem

Budete-li mít někdy cestu do jižních Čech, nezapomeňte se zastavit v Prachaticích. Toto malebné dvanáctitisícové městečko má co nabídnout. Ne nadarmo bylo v roce 2002 vyhlášeno Historickým městem roku a posbíralo i řadu dalších ocenění. Realizuje projekty na podporu a integraci lidí se zdravotním postižením, poskytuje bohatou síť sociálních služeb a navíc v něm žijí lidé, kteří stále chovají v úctě naše národní tradice.

Více...