Archiv rubriky Červenec 7th, 2011

Benefiční akce na lodi Odra

Autor: , vydáno 07/07/11 v 11:00


Benefiční akce na lodi Odra

V sobotu 4. června se v Praze konala benefiční akce na lodi Odra, kterou uspořádala Česká unie neslyšících. Loď vyplula v 18.45 hodin z nábřeží u Palackého náměstí a cílem byla přístavní stanice Zbraslav. Plavby se zúčastnilo 48 sluchově postižených dospělých a 18 dětí. Dospělí platili stokorunové vstupné a děti do 18 let měly vstup zdarma. Výtěžek ze vstupného bude věnován na podporu kulturního festivalu Mluvící ruce 2011 a na nájemné České unie neslyšících v prostorách stacionáře v Dlouhé ulici v Praze.

Více...

Boris Masník – tichý služebník animovaného filmu

Autor: , vydáno 07/07/11 v 10:43


Boris Masník – tichý služebník animovaného filmu

Film dělá režisér, zní nepsaný zákon filmového světa. Ovšem čím by byl režisér bez svého tvůrčího týmu? Generálem bez vojska. Přední režisér českého animovaného filmu, scenárista a výtvarník Břetislav Pojar by se v žádném případě neobešel bez svého dvorního animátora Borise Masníka (18. srpna 1923 – 24. března 2011). Jeho jméno možná divákům nic neříká, přesto si dovolím tvrdit, že alespoň část filmů, kterým pomohl vdechnout život, znají všichni. Stačí vyjmenovat několik pohádek a večerníčků: Pojďte, pane, budeme si hrát, Zahrada, Dášeňka, Malá čarodějnice, Oštrozok. Dlouholetí čtenáři Gongu si jistě vzpomenou na jeho kreslený seriál založený na nesourodé dvojici vtipálků Filipa a Filipínka.

Více...

Horečka Pražské muzejní noci

Autor: , vydáno 07/07/11 v 10:33


Horečka Pražské muzejní noci

Ze soboty 11. na neděli 12. června proběhl již osmý ročník akce Pražská muzejní noc. Během noci mělo letos otevřeno 34 institucí, které zpřístupnily návštěvníkům více než 60 objektů. Šlo o rekordní počet. Vstup do všech objektů byl zdarma nebo za symbolické vstupné (v objektech Pražské informační služby a Národní kulturní památky Vyšehrad). Pro návštěvníky byla tradičně největším lákadlem právě pozdní noční doba, která vytváří nezapomenutelnou atmosféru.

Více...