Archiv rubriky Červenec, 2011

Znakování s miminky

Autor: , vydáno 31/07/11 v 19:53


Znakování s miminky

„Každé malé dítě touží po komunikaci a po pozornosti svých nejbližších. Chce sdělovat své potřeby, přání, myšlenky, pocity i obavy a strachy. Dejte dítěti, které ještě neumí mluvit, prostředek, kterým s vámi může sdílet svůj jedinečný svět. Tím prostředkem je znakování s miminky.“

Více...

To je neslýchané!

Autor: , vydáno 13/07/11 v 14:45


To je neslýchané!

V pondělí 23. května vydala česká hudební skupina Traband nové album s názvem Neslýchané. Milí neslyšící čtenáři, možná si v duchu říkáte, proč píšeme o hudební skupině, když hudbu nemůžete slyšet? Protože toto album vychází v dvojdiskovém provedení. Kromě CD je součástí alba bonusové DVD. DVD není ledajaké, dalo by se přirovnat k evropskému unikátu. Jedná se totiž o DVD s názvem „Neslyšené!“, které obsahuje profesionálně natočené videoklipy s 12 převážně staršími skladbami přeloženými do českého znakového jazyka. Tohoto velmi povedeného překladu se zhostili tlumočníci z České komory tlumočníků znakového jazyka.

Více...

SignOnOne – online kurzy angličtiny pro neslyšící evropské začátečníky

Autor: , vydáno 12/07/11 v 11:57


SignOnOne – online kurzy angličtiny pro neslyšící evropské začátečníky

Za dveřmi je léto a s létem přichází chuť cestovat. Ale cestování znamená většinou i komunikaci v cizím jazyce. Když poctivě zapátráte ve svém svědomí, kolik z vás může říct, že dobře ovládá nějaký světový jazyk? Ať se nám to líbí, nebo ne, v dnešním světě je nejběžnějším jazykem pro domluvu v cizím prostředí angličtina. Nabídka jazykových kurzů je široká, ale pro neslyšící zájemce o výuku angličtiny není situace zdaleka tak jednoduchá. Nejen z hlediska obecné percepce, související s tím, že primárním jazykem je pro tyto zájemce je znakový jazyk.

Více...

Benefiční akce na lodi Odra

Autor: , vydáno 07/07/11 v 11:00


Benefiční akce na lodi Odra

V sobotu 4. června se v Praze konala benefiční akce na lodi Odra, kterou uspořádala Česká unie neslyšících. Loď vyplula v 18.45 hodin z nábřeží u Palackého náměstí a cílem byla přístavní stanice Zbraslav. Plavby se zúčastnilo 48 sluchově postižených dospělých a 18 dětí. Dospělí platili stokorunové vstupné a děti do 18 let měly vstup zdarma. Výtěžek ze vstupného bude věnován na podporu kulturního festivalu Mluvící ruce 2011 a na nájemné České unie neslyšících v prostorách stacionáře v Dlouhé ulici v Praze.

Více...

Boris Masník – tichý služebník animovaného filmu

Autor: , vydáno 07/07/11 v 10:43


Boris Masník – tichý služebník animovaného filmu

Film dělá režisér, zní nepsaný zákon filmového světa. Ovšem čím by byl režisér bez svého tvůrčího týmu? Generálem bez vojska. Přední režisér českého animovaného filmu, scenárista a výtvarník Břetislav Pojar by se v žádném případě neobešel bez svého dvorního animátora Borise Masníka (18. srpna 1923 – 24. března 2011). Jeho jméno možná divákům nic neříká, přesto si dovolím tvrdit, že alespoň část filmů, kterým pomohl vdechnout život, znají všichni. Stačí vyjmenovat několik pohádek a večerníčků: Pojďte, pane, budeme si hrát, Zahrada, Dášeňka, Malá čarodějnice, Oštrozok. Dlouholetí čtenáři Gongu si jistě vzpomenou na jeho kreslený seriál založený na nesourodé dvojici vtipálků Filipa a Filipínka.

Více...

Horečka Pražské muzejní noci

Autor: , vydáno 07/07/11 v 10:33


Horečka Pražské muzejní noci

Ze soboty 11. na neděli 12. června proběhl již osmý ročník akce Pražská muzejní noc. Během noci mělo letos otevřeno 34 institucí, které zpřístupnily návštěvníkům více než 60 objektů. Šlo o rekordní počet. Vstup do všech objektů byl zdarma nebo za symbolické vstupné (v objektech Pražské informační služby a Národní kulturní památky Vyšehrad). Pro návštěvníky byla tradičně největším lákadlem právě pozdní noční doba, která vytváří nezapomenutelnou atmosféru.

Více...