Archiv rubriky Květen, 2011

Srdce pro velkou příležitost

Autor: , vydáno 31/05/11 v 22:05


Srdce pro velkou příležitost

14. prosince si pražská Unie neslyšících pozvala na jednu ze svých pravidelných besed hosta vskutku vzácného – legendu české atletiky, několikanásobnou rekordmanku a olympijskou vítězku v hodu oštěpem Danu Zátopkovou (1922). Stále vitální a optimisticky smýšlející dáma vzpomínala na své sportovní začátky, na cestování a společný život prožitý po boku svého muže, rovněž významného sportovce světové úrovně Emila Zátopka.

Více...

České jídlo mi chutná

Autor: , vydáno 31/05/11 v 21:52


České jídlo mi chutná

…říká švédský neslyšící kuchař Fredrik Lindvall.

Při pohledu na švédskou specialtu zvanou köttbullar se vám určitě začnou sbíhat sliny. A což teprve, když ochutnáte fettisdagsbullar semlor. Já měla možnost rozmazlit svůj jazýček v Hradci Králové, kde v tamější škole pro sluchově postižené proběhl 8. března „Den švédské kuchyně“.

Více...

Pantomimě zůstávám věrný

Autor: , vydáno 31/05/11 v 21:42


Pantomimě zůstávám věrný

Neslyšící Stanislav Kleisner (70 let) jistě mnohým z vás utkvěl v paměti díky skvělým pantomimickým výkonům. Je to náš významný český mim, člen známých souborů Pantomima S. I. a Nepanto. Režisér a umělecký vedoucí souboru PSI Jindřich Zemánek kdysi na otázku, jaký je jeho divadelní talisman štěstí, odpověděl jednoduše:…

Více...

Ocenění Věry Strnadové

Autor: , vydáno 31/05/11 v 8:57


Ocenění Věry Strnadové

ASNEP s potěšením oznamuje, že Mgr. Věra Strnadová získala v pondělí 23.5.2011 další ocenění. Tentokrát to je prestižní Cena Olgy Havlové od Výboru dobré vůle za dlouhodobou práci pro osoby s postižením sluchu, ohluchlé a neslyšící. Mgr. Věra Strnadová se snaží zlepšovat životní podmínky osob, které neslyší, usiluje o odstraňování bariér v komunikaci, dopravě, zdravotnictví i audiovizuálních médiích.

Více...

Pozvánka na vodácký víkend

Autor: , vydáno 30/05/11 v 11:45


Pozvánka na vodácký víkend

Organizace Czech Deaf Youth Vás zve na vodácký víkend v termínu 24.6 – 26.6.

Projedeme nejkrásnější úsek říčky Ploučnice z Novin pod Ralskem do České Lípy. Cena: 800 Kč (poplatky za kempování, lodě, včetně barelů, pádel, vest, helem,…atd.). Neváhejte a rychle se přihlašujte, počet míst je omezený. Nebudete litovat!:)

Více...

Systém Polygraf pro sledování zápisu mluveného projevu v reálném čase

Autor: , vydáno 16/05/11 v 14:01


Systém Polygraf pro sledování zápisu mluveného projevu v reálném čase

Vizualizace mluveného projevu simultánním přepisem je jedním z komunikačních systémů, jejichž dostupnost sluchově postiženým garantuje zákon č. 348/208 Sb. Ve stále větší míře je přepis nabízen např. ve výuce, při veřejných přednáškách, na konferencích aj., a je tedy jistě zcela samozřejmé, že se objevují i různé způsoby, jak jej technicky zajistit.

Více...

Beseda o kochleárních implantátech

Autor: , vydáno 12/05/11 v 8:38


Beseda o kochleárních implantátech

Ve středu 18. listopadu 2009 se v prostorách Federace rodičů a přátel sluchově postižených v Praze 5 konala přednáška chirurga Jiřího Skřivana z pražské Fakultní nemocnice Motol o kochleárních implantátech, po níž následovala beseda.

Více...

Tiší účastníci kurzu aneb Nás nikdo nevyruší

Autor: , vydáno 12/05/11 v 8:23


Tiší účastníci kurzu aneb Nás nikdo nevyruší

Od 11. ledna do 15. března probíhal ve Studijní a vědecké knihovně v Hradci Králové PC kurz pro neslyšící. Nadace Charty 77 – Konto Bariéry a společnost Microsoft, s. r. o., v rámci projektu „Počítače proti bariérám“ vyhlásily výzvu pro krajské knihovny ČR k předkládání projektů na téma „Vzdělávání sociálně vyloučených osob“ a Studijní a vědecká knihovna na tuto výzvu reagovala už proto, že jednak kvalitní prostory pro uskutečnění takového projektu má, a navíc: co jiného je úkolem knihovny než vzdělávat.

Více...

Fontánka na dobrou noc

Autor: , vydáno 12/05/11 v 8:07


Fontánka na dobrou noc

Inženýr Jiří Vlasák je původní profesí strojař. Asi pět let ho trápí tinnitus. Vyzkoušel již různé metody léčby, včetně infuzí, reflexních masáží, masáží krku, pobýval v pražské nemocnici na Vinohradech, užívá Betaserc i Tanakan.

Více...