Archiv rubriky Červenec, 2010

Terapie tinnitu je individuální

Autor: , vydáno 26/07/10 v 6:00


Terapie tinnitu je individuální

Mgr. Barbora Zacho pracuje v centru komunikativní, fyzikální a alternativní medicíny Comhealth s r. o. na poliklinice v Praze 8 jako fyzioterapeutka. Povídali jsme si spolu o jejích zkušenostech s léčbou pacientů s tinnitem.

Více...

Ocenění za nedoslýchavost

Autor: , vydáno 12/07/10 v 6:00


Ocenění za nedoslýchavost

Osmnáctého dubna proběhl ve Stavovském divadle devátý ročník předávání knižních cen Magnesia Litera. Ocenění udělovaná nejlepším českým knihám roku v několika kategoriích a napříč žánry mají podpořit původní českou tvorbu i kvalitní překladovou literaturu. A právě Litera za překladovou knihu by vás mohla zajímat více než ty ostatní. Získal ji totiž překladatel Richard Podaný za knihu Nejtišší trest od britského prozaika Davida Lodge, kterému jsme nedávno věnovali pozornost v rubrice Osobnost Gongu (Gong 1–2/2010).

Více...

Polibek múzy dobrodružství

Autor: , vydáno 05/07/10 v 6:00


Polibek múzy dobrodružství

Neslyšícího Františka Tichého (37) políbila v březnu letošního roku múza dobrodružství a cestování. Skoro ze dne na den se rozhodl, že se vydá do malajského státu Sabah, ležícího na severozápadním pobřeží ostrova Borneo. Strávil zde krásných 14 dní a poznal kulturu exotické země u Jihočínského moře a také kulturu tamějších neslyšících lidí. Sešli jsme se spolu, abychom si o jeho cestě popovídali.

Více...