Zlatý a stříbrný Čapek

Autor: , vydáno 24/07/12 v 16:23

Zlatý a stříbrný Čapek

Ve dnech 10. až 17. června 2011 proběhlo 13. mistrovství světa neslyšících v cyklistice v kanadském Mont Tremblant poblíž Montrealu. Sjelo se sem 48 závodníků z 18 zemí. Zúčastnili se ho i tři čeští neslyšící cyklisté z olomouckého klubu Skivelo neslyšících – Jan Čapek, František Kocourek a Roman Dohnal.

http://www.gong.cz/wp-content/uploads/videos/cyklocapek.flv

Na zahajovacím závodě mistrovství světa v MTB kritériu na 45 minut ( klasický závod horských kol) mezi  neslyšícími cyklisty 11 států zvítězil Jan Čapek a získal titul mistra světa s velkým náskokem před Italem a Rusem. Po 16 letech si tak Čapek přidal k titulu mistra světa v silniční časovce ve francouzském Lille z roku 1995 druhý mistrovský titul z Mont Tremblant 2011. V tomto závodě skončil na bodovaném 6. místě druhý Čech Roman Dohnal, nováček v reprezentaci, a vybojoval si takto účast na deaflympiádě v roce 2013, která se původně měla konat v řeckých Athénách. Z finančních důvodů se však řecká vláda rozhodla tyto hry nefinancovat. Deaflympijské hry se proto pravděpodobně budou konat na jiném místě, pokud se nenajdou finanční prostředky, aby mohly být uskutečněny v Řecku. Na příští deaflympijské hry byl samozřejmě nominován i Jan Čapek.

Jan Čapek nezůstal na kanadském mistrovství jen u jedné zlaté medaile. V dalších dnech získal druhé zlato v časovce horských kol. Obě zlata pak ještě završil stříbrnou medailí v závodě v cross country (v závodě na horském kole na 33,5 km). V posledním silničním kritériu získal 14. místo.

Mladý Roman Dohnal kromě 6. místa získal i 8. místo v časovce horských kol a největším úspěchem bylo pro něho 4. místo v závodě cross country. Roman Dohnal měl smůlu, při závodě píchl a těsně o dvě minuty mu unikla bronzová příčka.

Třetí z neslyšících závodníků František Kocourek v silniční časovce na 38 km skončil na 10. místě. V dalších dnech se umístil v pelotonu šestnáctý a ve sprintu sedmnáctý.

Foto: www.skivelo.olnet.cz

Komentujte