Upoutávka na číslo 1/2014

Autor: , vydáno 23/01/14 v 18:50

Vážení a milí čtenáři.

V roce 2014 vám celá redakce přeje především zdraví a hodně spokojených chvil nad stránkami našeho časopisu. Zde je naše malá ochutnávka z nového čísla.

1. Slovo prezidenta společnosti ASNEP (str. 4) se bude pravidelně objevovat každého čtvrt roku a 
Mgr. Petr Vysuček, nový prezident ASNEP vás bude seznamovat s aktualitami, zásadními informacemi a řešením aktuálních potřeb celé naší komunity.

2. Seriály patří k nejčtenějším. Počátky tlumočení pro neslyšící (str. 8 – 9) autora Petra Pánka jsou toho jasným důkazem. Přinášíme vám již 3. díl. Pozor: Soutěž!

3. Nejočekávanější jsou vámi čtenáři pravidelné Sloupky. Je nám ctí, že s námi spolupracují renomovaní odborníci a uznávaní lidé napříč naší komunitou. I tentokrát vás autoři svých sloupků, zamyšlení a pohledů na dění kolem nás nezklamou.

4. Jak vznikal český kochleární implantát (str. 17). Ohlédnutí Doc. Ing. Jaroslava Hrubého, CSc. se u čtenářské obce setkalo s obrovským ohlasem. Tentokrát přinášíme jeho druhé a zároveň poslední ohlédnutí.

5. Psycholožka Mgr. Věra Doušová všechny čtenáře ujistí o tom, že plnohodnotně žít může i člověk se sluchovým handicapem. Podnětný rozhovor najdete na str. 20 – 21.

6. Neobyčejný život Věry Strnadové. Mnohými je právem vnímána jako První dáma komunity neslyšících. V rubrice Napsáno životem (str. 24 – 25) se dozvíte, že i tato uznávaná a respektovaná dáma prožívá obyčejné radosti a běžné starosti.

7. Rubrika Filmový festival (str. 50 – 51) patřila ohlédnutí za úspěchem našich mladých neslyšících filmařů, kterého dosáhli na 45. ročníku Dětského a filmového a televizního festivalu Oty Hofmana – Ostrov 2013.

 

Příjemné čtení Vám přeje

redakce Gongu

Komentujte