Projekt- Finance v malíčku

Autor: , vydáno 12/01/16 v 12:30

Projekt- Finance v malíčku

Finanční gramotnost v České republice je na nízké úrovni napříč celou populací.

Poradna v rámci projektu „Finance v malíčku“ je pro lidi s handicapem sluchu poskytována zdarma. Finanční gramotnost se začíná vyučovat i na některých základních či středních školách. Proč? Orientace v oblasti financí, ať už se jedná o spravování rodinného rozpočtu, efektivní spoření peněz, výběr správného typu a výše pojištění nebo schopnost splácet své dluhy, je pro hodně lidí těžká. Zvláště, když máme určitý typ smyslového postižení, je orientace v této problematice ještě náročnější.

Osoby se sluchovým postižením získávají potřebné informace hůře proto, že mimo jiné mnozí finanční poradci a zaměstnanci bank s nimi neumí (někdy i nechtějí) komunikovat. Je logické, že pokud přijdeme do banky s prosbou o vysvětlení, jaké jsou podmínky hypotéky a odejdeme bez jakékoli rady, nebo jen s několika větami napsanými na listu papíru, nevzbudí to v nás důvěru ve finanční instituce. A moudří také nebudeme.

Aby i lidé se sluchovým postižením získali potřebné a kvalitní informace o financích, vznikl projekt „Finance v malíčku“. Tým zkušených finančních poradců odpovídá prostřednictvím internetových stránek a facebooku na všechny dotazy z oblasti financí. Vysvětlují obsah smluv a pomáhají při výběru pojištění a typu spoření. Tento krok výrazně pomůže předejít nepříznivým finančním situacím či finanční nejistotě lidem s handicapem sluchu.

Autorka: Veronika Landová

Zdroj: časopis GONG č. 1-3/2016

ilustrační banner o finanční gramotnosti projektu

Komentujte