Právě vyšlo nové číslo časopisu Gong

Autor: , vydáno 01/04/14 v 18:43

Vážení a milí čtenáři.
Právě vyšlo nové číslo GONGu. Co na Vás čeká a na jaké příspěvky se můžete těšit?

  1. Petr Vysuček vám ve svém Slovu prezidenta společnosti ASNEP (str. 4) předkládá souhrn změn a důležitých informací, které se uskutečnily od začátku letošního roku.
  2. Seriály jsou již běžnou součástí našeho časopisu. Jsme moc rádi, že na ně reagujete kladně, vznášíte své připomínky a doplňujete je svými zkušenostmi. Seriál Počátky tlumočení pro neslyšící (str. 89) autora Petra Pánka přináší i vyhlášení soutěžních otázek. Odměnou pro výherce je roční předplatné časopisu GONG zdarma!
  3. Pravidelné Sloupky se v tomto čísle rozšířily o humorný nadhled MUDr. Jana Cimického s názvem Jak si spolehlivě zkazit náladu (str. 11) s podtextem Na tváři lehký smích – hluboký v srdci žal.
  4. Tim Curry se ve svém zamyšlení ptá: Kdy bude mladá generace neslyšících, slyšících i tlumočníků vědět, že nestačí mávnout rukou nad špatným stavem vzdělávání neslyšících dětí?  Podnětný námět na širokou diskuzi najdete na str. 16
  5. Unikátní metoda výuky angličtiny pro neslyšící a nedoslýchavé (str. 1819) pod názvem Manuálně vizuální výuka byla v USA patentována v roce 2009. Autorem je Jimmy Challis Gore, neslyšící pedagog. První pilotní výuka v celé Evropě proběhla v loňském roce ve škole v Hradci Králové.
  6. Lehkost bytí Evy Bartákové, autorky nesmrtelného maskota Gongáčka pro děti. Ke spolupráci se dostala díky silně nedoslýchavému tatínkovi Jiřímu Hanzelínovi, který byl členem redakční rady a přispěvovatelem časopisu za Stanislava Petlacha, vozíčkáře, který vtiskl časopisu nezaměnitelnou podobu. Více se dozvíte na str. 24 – 25.
  7. Vážnému a neslyšícími velmi sledovanému tématu titulkování pořadů vysílaných na obrazovkách všech televizí se věnuje příspěvek Věry Strnadové, předsedkyně komise pro skryté titulky při ASNEP (str. 31 – 32). Najdete ho pod názvem Skryté titulky z pohledu legislativy.
  8. Všichni mladí příznivci sportu uvítají pozvánku na 33. celostátní sportovní hry neslyšící mládeže ve Valašském Meziříčí. Sportovních her se zúčastní více než sto studentů ze sedmi středních škol pro neslyšící studenty z celé republiky (str. 59).
  1. Přijměte pozvání i do divadla, tentokráte na divadelně pohybovou komedii Směr Florida zpracovanou podle filmového námětu Někdo to rád horké. Tentokrát se jedná o slovenský divadelní soubor neslyšících mladých umělců pod vedením Jozefa Riga (str. 49).

Hana Marie Kunešová, šéfredaktorka

Komentujte