Oprášení badmintonových míčků u vítkovických železáren

Autor: , vydáno 08/01/14 v 14:00

Oprášení badmintonových míčků u vítkovických železáren

Sportovně založeným lidem se sluchovým postižením se název „Ostrava Vítkovice“ zapsal do paměti jako dějiště mistrovství České republiky neslyšících v badmintonu.

V listopadu loňského roku si změřili síly badmintonoví nadšenci – od amatérů až po pravidelné hráče. Hrálo se v nenápadné červené hale, která zvenčí vypadala jako malé obchodní centrum (měla jsem co dělat, abych halu objevila). Po vstupu do haly „Top Fitness XXL“ jsme se ocitli rázem v jiném světě. Za stovkami lidí, kteří trápili svá těla na posilovacích strojích, rotopedech a běhacích pásech, se nám odkrylo šest badmintonových kurtů. V okamžiku se zaplnily i kurty. A začalo být pořádně živo! IMG_0310

Turnaje se zúčastnilo celkem třiadvacet účastníků. Z toho 14 žen a 9 mužů, kteří se sjeli z různých koutů České republiky. Převládali badmintonisté z domácích ostravských klubů – SportNESu Ostravy a SSK Vítkovic. Zbylí účastníci reprezentovali SK Olympii Prahu, SK Skivelo Olomouc, SKN Plzeň a SKN Hradec Králové.
Z mužů získal zlato Antonín Hudi z Olympie Praha. V ryze „pražském finále“ porazil Lukáše Hoška ze stejného klubu. Z boje o bronzovou medaili, který byl naopak záležitostí Ostravanů, vyšel lépe Michal Durčák ze SSK Vítkovic, porazil Milana Janču ze SportNESu. Na zlato v mužské čtyřhře dosáhlo duo ve složení Lukáš Hošek z Olympie a David Studýnka z olomouckého Skivela. Porazili vítkovické Michaly – Hýžu a Durčáka. Bronz putoval do Prahy, po vítězství pražského páru ve složení Antonín Hudi a Jiří Zeman nad Milanem Jančou a Jakubem Sekaninou ze SportNESu. Bronz po jejich zápase putoval do Prahy.

IMG_0315
U žen neměla konkurenci Eva Uhrová ze SportNESu Ostravy se ziskem tří zlatých medailí. Ve finále ženské dvouhry porazila Martinu Vaňkovou ze Skivela Olomouc. Třetí místo vybojovala Linda Hudi z Olympie Praha. Druhé zlato získala Eva v ženské čtyřhře s Martinou Vaňkovou. Porazily vítkovické duo – Lucie Blažencová a Věra Martínková. Bronzové medaile se houpou na svůdných krčcích SportNESáckých Ostravaček Nikol Frankové a Michaeli Macíkové. Třetí zlatou získala Eva ve smíšené čtyřhře. Společně s Milanem Jančou porazili ve finále stříbrné manžele Lindu a Antonína Hudi z pražské Olympie. Bronz urval Lukáš Hošek (ze stejného týmu) společně s Olgou Čerňákovou ze SKN Plzeň. A malá perlička nakonec: závěr turnaje byl i v hledáčku kamery České televize, což nás moc potěšilo. Z turnaje jsme odcházeli spokojení a příjemně unavení. IMG_1682

 

VÝSLEDKY:

Muži – dvouhra:

1. místo – Antonín Hudi (SK Olympia Praha SPS)

2. místo – Lukáš Hošek (SK Olympia Praha SPS)

3. místo – Michal Durčák (SSK Vítkovice)

 

Mužská čtyřhra:

1. místo – Lukáš Hošek + David Studýnka (SK Olympia Praha SPS + SK Skivelo Olomouc)

2. místo – Michal Hýža + Michal Durčák (oba SSK Vítkovice)

3. místo – Antonín Hudi + Jiří Zeman (oba SK Olympia Praha SPS)

 

Ženy – dvouhra:

1. místo – Eva Uhrová (SportNES Ostrava)

2. místo – Martina Vaňková (SK Skivelo Olomouc)

3. místo – Linda Hudi (SK Olympia Praha SPS)

 

Ženská čtyřhra:

1. místo – Eva Uhrová + Martina Vaňková (SportNES Ostrava + SK Skivelo Olomouc)

2. místo – Lucie Blažencová + Věra Martínková (obě SSK Vítkovice)

3. místo – Nikola Franková + Michaela Macíková (obě SportNES Ostrava)

 

Smíšená čtyřhra:

1. místo – Eva Uhrová + Milan Janča (oba SportNES Ostrava)

2. místo – Linda Hudi + Antonín Hudi (oba SK Olympia Praha SPS)

3. místo – Olga Čerňáková + Lukáš Hošek (SKN Plzeň + SK Olympia Praha SPS)

IMG_1808

 

Eva Uhrová, pracovnice projektu ESF Smysluplné pracovní uplatnění osob se sluchovým postižením

Komentujte