Narozeninový piknik APPN ve znamení bublin a balonků

Autor: , vydáno 20/06/13 v 21:02

Narozeninový piknik APPN ve znamení bublin a balonků

Občanské sdružení Agentura pro neslyšící slavilo ve čtvrtek 13. června své sedmé narozeniny, a to ve slunečném duchu, na pikniku v okolí Tiché kavárny.

Malí a velcí gratulanti přicházeli do Burešovy ulice v Praze 8 – Ládví již od brzkého odpoledne a trávník před kavárnou se brzy změnil v pestrobarevnou mozaiku složenou z pokrývek, dek, koberečků a piknikových košíků. Kolem 18. hodiny před zraky všech náhle vyrostl veselý nafukovací hrad a další skákací atrakce. Takže hurá do ponožek!

Hosté se na naší narozeninové oslavě rozhodně nenudili. Kromě skákání se bylo i na co koukat. Bravurní žonglérské vystoupení předvedli dva veselí chlapíci z dua Circle Cirkus a vlídný klaun Michele vykouzlil dětem živého králíčka, aby si ho mohly pohladit. Zájem o mazlení byl převeliký. Také na bublinkohraní s klauny Mirečkem a Leontýnkou se stála velká fronta, každé dítko si chtělo zafoukat a – obří bubliny létaly vzduchem do všech světových stran. Děti dostaly i narozeninový dárek – balonek nafouknutý dle vlastního přání.

Narozeninová oslava se neobejde bez dortu – připravili ho neslyšící cukráři a před cukrárnou ho slavnostně rozkrojila ředitelka APPN Marie Horáková. Kdo by nechtěl ochutnat!

Odpoledne bylo horké a dospělí gratulanti, kromě běžné nabídky Tiché kavárny, ocenili novinku podniku – čepované pivo. Neslyšící obsluha měla plné ruce práce, aby dokázala uspokojit přání všech hostů, kterých se sešlo kolem dvou set.

Narozeninovou oslavou provázel neslyšící moderátor Tomáš Jelínek. Svůj hlas mu propůjčily a účinkujícím do znakového jazyka tlumočily Vendula Šantrůčková a Klára Herčíková.

Děkujeme všem účinkujícím, kteří vystoupili bez nároku na honorář, a také sponzorům, kteří nám zapůjčili své vybavení zdarma nebo za symbolický poplatek. Nafukovací hrad poskytla firma Párty Klokočka a trampolínu firma SpecialSport. Přítomným hostům patří naše díky za hojnou účast a milé dárky – do nově vznikající venkovní zahrádky kavárny přibylo několik květin a do kasičky občanského sdružení APPN i pár korunek – na podporu organizace po záplavách, které postihly kanceláře APPN na Palmovce. Poděkování si zaslouží i sluníčko, protože nás tentokrát nenechalo na holičkách a svítilo ze všech sil celé odpoledne!

 

Lucie Křesťanová, občanské sdružení APPN

Komentujte