Kuchařské show GASTRO Hradec 2013

Autor: , vydáno 14/12/13 v 0:45

Zlatí, stříbrní a bronzoví mladí neslyšící šampióni

Show patřila labužníkům, nejlepším kuchařům, mlsným cukrářkám, všem, kteří si umí vychutnat nejlepší vybrané dobroty a originální lahůdky.

YouTube Preview Image

Řeč je především o studentech a žácích se sluchovým postižením ze Střední školy, Základní školy a Mateřské školy Hradec Králové, Štefánikova 549. Tito se rozhodně neztratili v národní soutěži Gastro Hradec 2013 – festival kuchařského a cukrářského umění, který se konal letos v dubnu již po osmnácté. Naši studenti obsadili přední příčky ve svých kategoriích a odvezli si i cenu vítěze.

Akci pořádala Asociace Kuchařů a Cukrářů ČR, pobočka Východní Čechy, za podpory města Hradec Králové a Královéhradeckého kraje v Kongresovém centru ALDIS. Hlavní soutěže se zúčastnilo 34 kuchařů a 32 cukrářů. Přijelo celkem 163 soutěžících.

Upřímně a s hrdostí se s vámi za vedení naší školy dělím o velikou radost z dosažených úspěchů, významných ocenění a medailí. Odborný tým školy dovedl naše studenty se sluchovým postižením k úžasným výkonům v jednotlivých kategoriích soutěže. Ukázalo se, že i neslyšící studenti jsou schopni konkurovat svým soupeřům. Právě tak tomu bylo na VIII. ročníku Mistrovství republiky kuchařů a cukrářů a na XVIII. ročníku Národní soutěže kuchařského a cukrářského umění s mezinárodní účastí v rámci mezinárodní soutěže GASTRO Hradec 2013. Záštitu nad akcí převzal MUDr. Zdeněk Fink, primátor města Hradec Králové.

Chtěli jste si dát melounovou řežbu nebo svíčkovou zmrzlinu? Proč ne. Nic nebylo nemožné! Melounová řežba neboli vykrajování melounů probíhala před zraky diváků v limitu 120 minut. Novinkou byla soutěž chuť Česka o nejlepší svíčkovou omáčku a lákadlem nově zařazená soutěž v japonské sushi – příprava před zraky diváků v limitu 60 minut. Jestliže kdokoli z vás čtenářů navštívil v této době festivalovou show u nás v Hradci, dá mi za pravdu, že mohl ochutnat i speciality, ke kterým patřily třeba špenátová nebo čabajková zmrzlina. A jako už tradičně zde nechyběly ani stánky s čokoládou, kořením a sýry. Soutěž navštívilo více jak 4000 hostů.

Iva Rindová

Komentujte