Diskuzní fórum


 Jméno *
 E-mail
 Web
 zpráva *
* Povinná položka

Antispamová kontrola
Opište prosím kombinaci číslic a písmen přesně podle obrázku
captcha

(162)
(22) Lucie
8. 12. 2013 18:42

Dobrý den, chtěla bych poprosit o vyplnění dotazníky, který je určen pro mou bakalářskou práci. Téma je ,,Student se sluchovou vadou na VŠ´´. Ráda bych chtěla ve své práci zaznamenat, jak jedince se SP to nemají jednoduché, popsat, že potřebují pomoc jak ze strany pedagoga, tak i ze strany spolužáků.

Moc děkuji

zde je odkaz https://docs.google.com/forms/d/1NbfwNBAJYKwZEXUU6B96IrPyKpVnV4K4_Q81Gs5aLV4/viewform

(21) Mejla
22. 11. 2013 10:54
email

Klinická studie přináší pozitivní výsledky pro pacienty s tinnitem

21. listopadu 2013

Výzkumníci z Texaské Univerzity v Dallasu prokázali, že léčba tinnitu (zvonění v uších) za pomoci stimulace vágového nervu (VNS) párovaná s tóny je u lidí bezpečná a přináší významné zlepšení u téměř poloviny účastníků právě skončené malé klinické studie.

Doktoři Sven Vanneste a Michael Kilgard přináší nový způsob párování VNS terapie s tóny ke zmírnění příznaků chronického tinnitu. Výsledky studie byly zveřejněny 20. listopadu 2013 v časopise "Neuromodulation: Technology at the Neural Interface."

VNS je schválený způsob léčby různých onemocnění zahrnující např. deprese či epilepsii. Je založen na stimulaci vágového nervu, který předává informace o stavu těla přímo do mozku.

"Primárním cílem studie bylo zhodnotit bezpečnost VNS-tónové terapie u pacientů s tinnitem," řekl Vanneste. "Očekávali jsme, že VNS-tónová terapie bude bezpečná, v naší studii nebyly zjištěny žádné nežádoucí účinky."

Vanneste dodává, že více než 12 milionů Američanů trpí natolik závažným tinnitem, že se rozhodnou vyhledat lékařskou pomoc, dvěma milionům z nich tinnitus komplikuje život natolik, že nejsou schopni normálně fungovat - dosud však nebyla vyvinuta žádná metoda léčby tinnitu zaručující stoprocentní účinek.

Studie, která se konala v belgických Antverpách, zahrnovala 10 pacientů s tinnitem, kterým byly vloženy stimulační elektrody přímo na vágový nerv. Pacienti podstoupili dvacetidenní léčbu v trvání 2,5 hodiny denně. Účastníci trpěli tinnitem nejméně po dobu jednoho roku před účastí ve studii a všichni shodně tvrdili, že bez úspěchu vyzkoušeli veškeré možnosti konvenční léčby tinnitu (ORL, léky, neuromodulační metody...). Elektrické impulsy byly generovány z externího zařízení vytvořeného pro tuto studii, v budoucnu ale vědci plánují využít vlastní "interní" generátory, což eliminuje potřebu návštěv kliniky.

Polovina účastníků studie potvrzuje výrazný pokles příznaků tinnitu, třem z nich se snížil dopad tinnitu na jejich každodenní život o 44%. U čtyřech lidí se prokázalo významné snížení vnímané hlasitosti tinnitu o 26 decibelů.

U pěti účastníků, z nichž všichni brali léky na jiné zdravotní komplikace, nebyly prokázány výrazné změny. Čtyři účastníci, u kterých se tinnitus zmírnil, neberou žádné další léky. Zpráva říká, že užívání dalších léků patrně blokuje účinky VNS-tónové terapie.

"Ve všech čtyřech z deseti pacientů byl prokázán relevantní pokles intenzity tinnitu za pomoci audiologických měření," řekl Vanneste. "Zjištění, že tato zlepšení jsou stabilní po dobu více než dvou měsíců po skončení měsíční terapie, je velmi povzbuzující."

Na studii se dále podíleli i vědci z Fakultní nemocnice v Antverpách a vědci ze společnosti MicroTransporder Inc.

Velká studie, zahrnující čtyři různá testovací centra, již brzy odstartuje v USA.

Více info na http://www.itinnitus.cz/ a na http://facebook.com/itinnituscz

(20) jarka
6. 11. 2013 15:08

Jsem tady nova a nevim jak postupovat,tak to zkoušim

(19) Eliška
6. 10. 2013 19:46
email

Dobrý den,
chtěla bych poprosit rodiče sluchově postiženého dítěte o vyplnění krátkého anonymního dotazníku, který bude sloužit k vypracování mé bakalářské práce. Práce se zabývá názorem rodičů na využití zooterapie pro svoje dítě. Dotazník je možné vyplnit na adrese:
https://docs.google.com/forms/d/1fn1WesMgvjKJddhhE7OcIXcqf-qxIfKPPhJ1IjBrosE/viewform
Předem Vám děkuji za spolupráci. Eliška B.

(18) tomas123
14. 09. 2013 20:53
email

Dobrý den. Trpím tinnitem již téměř 10 let bez přestání. Měl jsem úraz hlavy v oblasti spánku s bezvědomím. Od té doby mi začalo pískat v uších. Můžu požádat o radu jak zmírnit tyto problémy nebo zda je možnost navštívit specialistu, nejlépe v Brně. Za jakoukoliv radu předem děkuji.
Email: tom2010@email.cz

(17) Zdeněk
22. 07. 2013 16:58

Dobrý den,chci se zeptat,má-li někdo zkušenosti s tabletami AURECON-RING STOP,prý by měli působit na zmírnění tinnitusu.

(16) Papežová
11. 07. 2013 06:15
email

Hledáme práci pro neslyšící mladou ženu, ovládá výborně práci na PC, absolvovala kurz poradenství, výborně odezírá i znakuje. Oblast Karviná, Ostrava a blízké okolí. Děkujeme moc za případnou nabídku! Mail papezova@unikacentrum.cz

(15) šetelova
19. 06. 2013 11:46
email

Dobrý den, můj syn trpá tinitem, poslední dobou své potíže těžko psychicky zvládá, můžete mi někdo prosím poradit dobrého psychiatra, který by s ním uměl promluvit? Děkuji
Šetelová


(14) Daša
26. 05. 2013 09:54

Dobrý den,
chtěla bych poprosit jedince s ušními šelesty o vyplnění následujícího dotazníku, který je anonymní a bude sloužit výhradně jako podklad k mé závěrečné práci.

http://www.survio.com/survey/d/F3U7B3Z6G0T4T1N4A

Mockrát Vám děkuji za spolupráci.

Daša

(13) mouse
5. 03. 2013 21:18
email

Dobrý den, zpracovávám diplomovou práci na téma "Program výchovy a vzdělávání zdravotně postižených občanů v oblasti ochrany obyvatelstva". V rámci zjištění současného stavu řešené problematiky, bych Vás chtěl poprosit o vyplnění následujícího dotazníku. Jedná se o jednoduchý dotazník dostupný z následující adresy:


https://docs.google.com/forms/d/1okXHELuWpM8kOS-THNnb8cPiw6jMuJhkfy-qcLj-cQQ/viewform?pli=1


Dotazníkové šetření bude ukončeno 31.3.2013.

PŘEDEM VÁM MNOHOKRÁT DĚKUJI ZA VYPLNĚNÍ DOTAZNÍKU.