Diskuzní fórum


 Jméno *
 E-mail
 Web
 zpráva *
* Povinná položka

Antispamová kontrola
Opište prosím kombinaci číslic a písmen přesně podle obrázku
captcha

(162)
(42) Mejla
19. 08. 2014 06:15
email

Zdravím,

dnes byl spuštěn nový web, který obsahuje komplexní informace o tinnitu na jednom místě. Zvu Vás tedy na adresu http://www.itinnitus.cz - staňte se součástí naší komunity, sledujte novinky okolo nových metod léčby tinnitu, zaregistrujte se do diskuzního fóra nebo doražte na některý z pravidelných srazů, zkrátka nebuďte v tom sami!

Mějte se a těšíme se na Vás!

(41) Aicha
20. 06. 2014 00:40
email

Ahojky, kdo má zájem se dozvědět o tinnitusu více nebo jen tak si vyměnit zkušenosti. Také zbavit se pocitu, že jsem na to sám, nevím si rady, můžete již nyní mě vyhledat na facebooku ( dej do hledáčku) Tinnitus Bojuj, který jsem právě založila na pomoc boje s tinnitusem pro lidičky, který jím trpí.
Pište komentáře, svěřte co Vás trápí, jaké všechny léky jste již zkusili, podělte se s ostatními o zkušenosti.
Doufám, že se Vám tento facebook bude líbit a pomůže Vám při Vašem boji s tinnitusem. :) Hodně štěstí všem a těším se na Vás na facebooku.:)


(40) Aicha
19. 06. 2014 22:32
email

Ahoj Karle a všichni ostatní tinnitusáři!
Karel se ptá na specializovanou kliniku na tinnitus, bohužel taková zcela samostatná u nás není, pouze samostatní lékaři, kteří se tinnitusem zabývají. Ale jak říkáš, běháš od doktoru k doktoru a nic. Zklamu tě zatím bohužel ani nic nebude. Možná někdy v budoucnu. Jsou dva typy šelesti akutní a chronický. Akutní tinnitus může k němu přijít člověk po návštěvě hlasitého koncertu či chřipce. Tento typ tinnitusu většinou během několika dní odezní a vymizí sám. Pokud ne, pak se podává infuze, která ve většině případů pomůže poněvadž se jedná o tinnitus akutní, dočasný. Pak máme chronický tinnitus, který je letitý a nekonečný. Tento typ pochází většinou od krční páteře, vnitřního ucha. Někteří tinnitus vnímají v podobě šumu, někdo pískotu, hučení atd. Po celý den neustále. Sama mám tinnitus více než dvanáct let. Též jsem běhala od lékaře k lékaři, zkoušela různé léky, kapky, infuze, došla na psychiatrii k užívání antidepresiv. Měla jsem za zlé, když Vám většina lékařů řekne naučte se s tím žít. Jenže po letech skutečně zjistíte, že Vám nic jiného skutečně nezbude, než se s tinnitusem naučit žít. Prostě ho přijmout do svého života, že k Vám patří, do každodenního života, režimu. Pokud se s ním člověk neztotožní po psychické stránce dopadne skutečně špatně. A věřte, že moc dobře vím, jaký je tinnitus neřád. Mám ho v podobě pískotu, jako nějaký alarm od obchodu, je se mnou 24 hod. denně. Mám zkušenost, čim více budete pátrat a běhat od lékaře k lékaři, tím Vám bude po psychické stránce hůře a i více člověk bude padat ke dnu. Tohle je potřeba pochopit. Já osobně našla způsob, jak s tím neřádem co nejvíce zamávat, jak se s ním porvat a sžít. Není to lehké, ale momentálně je to jediná možnost. Pokud by jste chtěl vědět více přijďte k nám do klubu šelestářů. Scházíme se pravidelně každé čtvrtletí.Další setkání bude na podzim. Pokud by jste potřeboval vědět více nebo Vás něco zajímalo, můžete mi napsat na e-mail. aichabraham@seznam.cz.

(39) Aicha
19. 06. 2014 22:11
email

Ahoj Jiří, ptáš se, jak je to s řidičským průkazem u sluchově postižených. Sluchově postiženým žádný předpis řízení nezakazuje. „O tom, zda je jakýkoliv člověk schopný řídit, rozhoduje pouze lékařský posudek, tak je to stanoveno přímo v zákoně č. 361/2000 Sb., o silničním provozu, a upraveno příslušnou vyhláškou ministerstva vnitra. Jen Tvůj lékař může rozhodnout, zda konkrétní sluchové postižení vylučuje či nevylučuje zdravotní způsobilost k řízení motorových vozidel.
V Tvém případě radím, hrej mrtvého brouka,neptej se na to a jezdi dál. Většina lékařů je rozumných a nám sluchově postiženým řidičské oprávnění nebere, poněvadž vědí, že k tomu není důvod. I když neslyšíme, ostatní neohrožujeme, ale to by bylo na delší psaní. Já jsem oboustranně ohluchlá a řekla bych, že řídím lépe než kdykoliv před tím :). A proč? Na jízdu se daleko více soustředíme, nerozptylují nás okolní zvuky. Někteří apelují nesmyslně na záchranky a policii atd, jenže zapomínají, že vidíme a jako každý řidič musím sledovat okolní provoz očima, takže blikající světla záchranných služeb nepřehlédnu.
Jsou i sluchově postižení lidé, úplně neslyšící, kteří se živí, jako profesionální řidiči. Takže nedej se a jezdi dál!! Hodně šťastných kilometrů bez nehod!:) Já neslyším a nezpůsobila jsem ani jednu dopravní nehodu.

(38) Aicha
19. 06. 2014 21:53
email

Ahoj Tino měla by jste mít nárok na první stupeň invalidního důchodu.

(37) aicha
19. 06. 2014 21:40
email

Pro Zvonek a ostatní, kdo čekají na rady o tinnituse či se chtějí dozvědět více. Přijďte mezi nás do klubu šelestářů. Scházíme se pravidelně každé čtvrtleti na Praze 2 ve VFN Karlovo náměstí, posluchárna ORL. Stále je s námi lékař ORL, mnohdy zvaní psychologové, psychiatři atd. Další setkání máme po prázdninách. Bližší info najdete zde na stránkách gongu nebo se můžete obrátit na mě na e-mail. aichabraham@seznam.cz.
Nezůstávejte v tom sami, když to není třeba, poznáte zde kolektiv různého věku, který též trpí tinnitusem a psychickými potížemi. Možná najdete i nové přátele. :) Šelestáři jsou pod vedením milé šéfredaktorky Haničky Kunešové a dalších.

(36) aicha
19. 06. 2014 21:27
email

Ahoj Jani, trpím tinnitem více než 12 let, ráda ti s prací pomůžu. Pokud máš zájem napiš mi na e-mail. aichabraham@seznam.cz

(35) Jana Jetelinová
10. 06. 2014 13:54
email

Ahoj všichni,
budu na téma Nevyléčitelné nemoci a jejich vliv na psychiku psát závěrečnou práci a potřebovala bych do budoucna co nejvíc respondentů na moje dotazníky atd. Proto Vás žádám pokud nějakou nevyléčitelnou nemocí trpíte a nebo máte ve svém okolí někoho takového, dejte mi vědět. Nejlepší by bylo kdyby se našel někdo jako já, kdo má Tinnitus.
Díky.

(34) Jiří
2. 06. 2014 16:24

Dobrý den,
mám jednostrannou hluchotu po operaci vestibulárního schwanomu a lékař v ústřední vojenské nemocnici mi dnes tvrdil, že to musí nahlásit a že přijdu o řidičský průkaz??? Co je na tom pravdy? Přijít o řidičák by pro mne bylo v dané situaci likvidační rozhodnutí, přišel bych o práci a dost by mi to zkomplikovalo získání jiné.

(33) Karel
1. 04. 2014 17:21
email

Dobry den nemůžete mě někdo poradit je někde specializovaná klinika mám Tinnitus běhám od doktora k doktoru a nikdo mě nic pořádně neřekne . děkuji