Anketa na téma letošní zima

Autor: , vydáno 30/03/12 v 10:17

Anketa na téma letošní zima

1. Jak se vám líbí letošní zima? 2. Co je na zimě nejlepší? 3. Vybral si u vás arktický mráz nějakou daň?

Lenka Nováková, 33 let, Londýn, UK:

 1. Letošní zima sem přišla mnohem později, než se očekávalo. Vánoce byly takřka teplé a sníh žádný. V únoru zima udeřila pěstmi a ukázala, co dokáže. Potrubí ve městech praskalo ve švech a komplikovalo dopravu
 2. Nejhezčí pocit ze zimy je to bílo a ticho a hlavně pocit čistoty a nevinnosti. Člověk se vyřádí, jako by se vrátil do svých dětských let. Připraví si sněhovou kouli a začne stavět sněhuláky, dělat anděly ve sněhu a koulovanou.
 3. V Londýně se prozatím zima chová slušně. V noci nám tu napadl sníh, podruhé tento týden. Doufám, že nezpůsobí problémy s dopravou. Bez vlaku se do práce těžko dostává a busem je to velmi zdlouhavé. Pro děti by to bylo příjemné pobavení, protože školy by se určitě na ten den zavřely. Bohužel, londýnská zima je spíše suchá a tím pádem velmi nepříjemná.

David Tajčman, 33 let, Liberec:

 1. Nenávidím zimu.
 2. Nic.
 3. Akorát velkou rýmu, dále nejde ráno nastartovat auto…

 

 

 

Lenka Hejlová, 26 let, Praha:

 1. Letošní zima se mi vůbec nelíbí, přijde mi depresivní a i represivní. Strávila jsem loni dva měsíce na Islandu a tamější zima je mnohem snesitelnější, snad i díky přírodě a možnostem, které Island skýtá. Česká ladovská zima tu již dlouho nebyla.
 1. Co je na zimě nejlepší? Pocit boje proti nelítostné přírodě, který můžete oslavit u ohně například s hrnkem svařáku. Mezi přednosti zimy patří i možnost lyžovat apod. Bohužel, pokud někdo z různých důvodů nemůže takto vyjet do hor, může se pro něj zima stát nesnesitelnou. Za sebe, čím jsem starší, tím hůře snáším zimu. Já mám ráda období rozpuku a květu a období zániku a tajemna, kdy se příroda noří do sebe, tedy přelom jara/léta a podzim.
 1. Daň? Jestli se daní rozumí zánět zvukovodu z ofouknutí a mrazu, tak určitě.

František Maxa, 33 let, Waiblingen, Německo:

 1. Letošní zima je opravdu čarokrásná. Na cestě do práce na kole je sice mráz, ale ta krajina působí velice krásně, zmrzlé silnice, bílé stromy a skoro žádné auto. I pres ten mráz se dá krásně pobýt venku. Je to jedna z nejkouzelnějších zim, jaké jsem zažil.
 2. Na letošní zimě je nejlepší to, že venku vidím jen ty lidi, kteří chtějí opravdu něco dělat. Lenoši jsou většinou doma. Jinak se v zimě dá dělat mnoho sportu na sněhu. Hlavně sáňkování si nemohu odpustit (smích).
 3. Jedinou daní bylo asi jen to, že jsem chytil trošku chřipku, ale to se pak spravilo během několika dnů. Když jsem byl pak venku v těch minus 15 až 20 stupních, tak jsem zjistil, že v našem autě se zabydlela kuna, tak doufám, že nám nerozkouše všechny kabely.

Anketu připravila Barbora Zacho, foto: archiv dotazovaných

Komentujte