5 tipů jak zlepšit vaše SEO

Autor: , vydáno 11/04/11 v 11:31

5 tipů jak zlepšit vaše SEO

Firemní internetové stránky se už dávno staly standardním informačním zdrojem i prodejním kanálem. Mohou tak přispět ke kvalitnímu brandbuildingu i vyšším prodejům výrobků či služeb. Abyste ale na internetu uspěli, musíte být vidět. A k tomu je potřeba kvalitní SEO.

SEO znamená „search engine optimization“, tedy úpravu stránky a ovlivnění všech faktorů, které způsobí, že vaše stránka bude vysoko ve výsledcích vyhledávání a lidé jí tak snadno a rychle najdou. Přečtěte si 5 tipů, jak vaše SEO vylepšit.

1. Nepodceňujte základy

„Mít SEO“ dnes není výhoda nebo výsada těch nejlepších. SEO dnes znamená základní, standardní výbavu každého firemního webu. Díky této změně v pohledu na SEO však mají programátoři tendenci ho zanedbávat. Nedovolte jim to.

2. Obsah je král

Vyhledávače milují textový obsah. Čím unikátnější je a čím víc ho je, tím víc budete mít návštěvníků.

3. Vyhledávačům servírujte text

Vyhledávače si dnes neporadí s obrázky jako takovými, animacemi nebo videem. Tyto prvky je vždy potřeba doprovodit i jejich textovou variantou – popiskem, přepisem a podobně.

4. Používejte RSS, XML sitemapy a sociální sítě

Články v RSS nebo Twitteru či Facebooku nejsou dobré jen pro vaše klienty, ale také pro vyhledávače, které vás díky nim budou rychleji indexovat (rychleji si všimnou nových informací na vašich stránkách). Je také dobré Google automaticky informovat při každé změně XML sitemapy.

5. Zařiďte kvalitní linkbuilding

Jedním z nejvýznamnějších faktorů ovlivňující návštěvnost stránky je počet odkazů, které na ní vedou. Firmy specializované na SEO (např. www.seocentrum.sk) pro vás zařídí nákup či výměnu zpětných odkazů nebo vás zaregistrují do katalogů stránek.

Komentujte