Archiv rubriky Listopad, 2012

Výstava Františka Kupky

Autor: , vydáno 30/11/12 v 11:02


Výstava Františka Kupky

Od 30. listopadu 2012 do 3. března 2013 bude v zrekonstruovaných prostorách Salmovského paláce na Hradčanském náměstí k vidění výstava Františka Kupky, která představuje malířovu jedinečnou cestu k nefigurativní malbě, a ukazuje tak Kupkův umělecký vývoj v letech 1899 až 1913.

Více...

Liberečtí rodiče se setkávají v Bubínku

Autor: , vydáno 26/11/12 v 14:09


Liberečtí rodiče se setkávají v Bubínku

Když se řekne Liberec, vybaví se mi Ještěd. A když se řekne Liberec a neslyšící? Přes padesát let v Liberci existuje škola pro sluchově postižené, která však v současné době kvůli úbytku neslyšících a nedoslýchavých dětí přijímá i žáky s vadami řeči a s kombinovaným postižením. Hlavně starší neslyšící lidé se rádi scházejí v liberecké Unii, ale ta se poslední dobou, stejně jako celá ČUN, potýkala s finančními problémy a musela svou činnost omezit, takže do klubu nyní chodí méně neslyšících lidí než dříve. Tlumočníků je zde nedostatek a za kulturními i sportovními akcemi pro neslyšící musí lidé většinou jezdit do jiných měst. Takže toto velké město na severu Čech neslyšícím zase tolik nenabízí. Až letos v dubnu se tato situace změnila k lepšímu.

Více...

Na vodě nepotřebuji slyšet, stačí mi ji cítit

Autor: , vydáno 22/11/12 v 15:47


Na vodě nepotřebuji slyšet, stačí mi ji cítit

… říká Kateřina Pjajčíková (16), mladá nadějná kajakářka z Ostrožské Nové Vsi, v letošním roce členka juniorského reprezentačního týmu výběru České republiky. Na mistrovství Evropy, kam bylo jednotlivými národními federacemi nominováno úctyhodných 862 pádlujících z 36 zemí, sbírala Katka první velké zkušenosti v deblkajacích.

Více...

Malý i velký Tracy

Autor: , vydáno 15/11/12 v 12:50


Malý i velký Tracy

Spencer Tracy byl mnohými považován za nejlepšího filmového herce své doby. V mládí se připravoval na kariéru katolického kněze, ale nakonec se stal celebritou. Hrál ve více než sedmdesáti filmech. Za své role získal dva Oscary a na devět byl nominován. Nicméně – jak herec sám o sobě přiznal, jediné, co mu opravdu nešlo, bylo žít správně vlastní život. Velikost totiž mnohdy kráčí ruku v ruce se slabostí. Spencer Tracy měl svoje velké trápení, a tím byl jeho milovaný syn John, který se narodil hluchý.

Více...