Archiv rubriky Červenec, 2012

Vyzkoušejte si on-line přepis!

Autor: , vydáno 27/07/12 v 13:30


Na vybraných pěti Era finančních centrech v Praze probíhá od počátku července první testování projektu Era eScribe, díky kterému se neslyšící či těžce nedoslýchaví lidé pohodlně domluví s klientskými pracovníky. Tuto službu využívají zejména ohluchlí a těžce nedoslýchaví lidé, jejichž mateřštinou je čeština. Všichni, kteří si ji už vyzkoušeli, byli velmi spokojeni, až nadšeni.

Více...

Cítím se vnitřně silnější

Autor: , vydáno 26/07/12 v 6:00


Cítím se vnitřně silnější

Neslyšící Honza Wirth (25 let) pochází z Prahy. Studuje na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy obor Čeština v komunikaci neslyšících a pracuje jako lektor českého znakového jazyka. Jeho rodiče jsou neslyšící.

Více...

Zlatý a stříbrný Čapek

Autor: , vydáno 24/07/12 v 16:23


Zlatý a stříbrný Čapek

Ve dnech 10. až 17. června 2011 proběhlo 13. mistrovství světa neslyšících v cyklistice v kanadském Mont Tremblant poblíž Montrealu. Sjelo se sem 48 závodníků z 18 zemí. Zúčastnili se ho i tři čeští neslyšící cyklisté z olomouckého klubu Skivelo neslyšících – Jan Čapek, František Kocourek a Roman Dohnal.

Více...

Kreativní duše

Autor: , vydáno 23/07/12 v 21:16


Kreativní duše

Darina Novotná je šikovná neslyšící dívka z Hradce Králové. Mezi neslyšícími je známá jako vynikající kadeřnice. Já jí říkám Byblu – podle značky brýlí, které hodně nosívala. Je kreativní, umí poradit s účesem a ráda vám jej osobně udělá. Za studiem se vydala až na Slovensko – a nelituje toho!

Více...

Anketa: Co mi dává kochleární implantát?

Autor: , vydáno 16/07/12 v 11:24


Anketa: Co mi dává kochleární implantát?

Kochleární implantát (dále jen KI) je neuroprotéza určená dospělým ohluchlým osobám, osobám se zbytky sluchu a dětem s těžkou vadou sluchu. V anketě jsem se zaměřila na čtyři dospělé uživatele kochleárního implantátu, kteří přišli o sluch v průběhu života, a položila jim otázky týkající se jejich spokojenosti s implantátem.

Více...

S Vojtou máme život mnohem bohatší

Autor: , vydáno 12/07/12 v 13:56


S Vojtou máme život mnohem bohatší

Rodina Balousových žije ve vesnici v podhůří Orlických hor. Mají dvě děti – tříletou Renatku a dvouletého Vojtu. Vojta už osm měsíců používá kochleární implantát, neuroprotézu, která umožňuje kompenzovat sluch dětem s těmi nejtěžšími sluchovými vadami, kterým nestačí sluchadlo. Vojta se totiž narodil s těžkou vadou sluchu. Jaké to je dozvědět se, že vaše dítě „má problém“? Jaké jsou první myšlenky rodičů, kteří sami podobný problém nemají a neznají?

Více...

Pozvánka na oslavy Mezinárodního dne neslyšících 2012

Autor: , vydáno 02/07/12 v 13:11


Pozvánka na oslavy Mezinárodního dne neslyšících 2012

Vážení přátelé, dne 22. 9. 2012 proběhnou již tradiční oslavy Mezinárodního dne neslyšících, které pořádá organizace ASNEP. Srdečně vás všechny zveme! Letos budou oslavy obrovské se spoustou zábavy, protože ASNEP na podzim oslaví 20 let a časopis GONG 40 let od svého založení. Začneme odpoledne, pravděpodobně na Andělu – Praha 5. Dostavte se v hojném počtu, protože musíme […]

Více...